زمان بارگزاری این صفحه: 4:18 AM UTC

جریمه سنگین برای مدیرفروشگاه متخلف در رشت/ نانوایان گیلان کم فروشی می کنند/ جریمه ۲۰۰میلیونی موتور سوار متخلف

مدیرکل تعزیرات حکومتی گیلان از صدور حکم حبس و انفصال و پرداخت جزای نقدی برای مدیر یک فروشگاه زنجیره ای در شهر رشت خبر داد.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

مجازات سنگین یک مدیر فروشگاه زنجیره ای در تعزیرات حکومتی گیلان

مدیرکل تعزیرات حکومتی گیلان از صدور حکم حبس و انفصال و پرداخت جزای نقدی برای مدیر یک فروشگاه زنجیره ای در شهر رشت خبر داد.

 

قشلاقی ادامه داد این فروشگاه متخلف، برای دومین بار در سال جاری اقدام به تخلف گرانفروشی کالا نموده که پس از شکایت شاکی خصوصی و دستور بررسی موضوع از سوی تاک رئیس شعبه چهارم تعزیرات حکومتی رشت به سازمان صنعت ، معدن و تجارت و اخذ اظهار نظر کارشناسی مبنی بر وقوع تخف گرانفروشی ، پرونده مورد رسیدگی قرار گرفت و عمل انتسابی منطبق با بند ب ماده ۱۸ قانون تعزیرات حکومتی تشخیص داده شد و حکم به انفصال دائم ، دو سال حبس و پرداخت جزای نقدی به مبلغ ۱۰ میلیون و ۸۹۶ هزار و ۶۰۴ ریال بعنوان جبران خسارت به شاکی صادر گردید.

 


 

کم فروشی تخلف شماره یک، نانوایان گیلان

مدیرکل تعزیرات حکومتی گیلان از ادامه نظارت بر نانوایی های سطح استان و شناسایی ۱۷۴۰ واحد متخلف از ابتدای سال ۹۴ خبر داد .

 

قشلاقی با اعلام خبر فوق ادامه دادکم فروشی ، تخلف شماره یک نانوایان است و پس از آن عدم رعایت مقررات بهداشتی و استفاده از دخانیات در ردیفهای بعدی قراردارند .

 

این مسوول ادامه داد ؛ با رسیدگی به تعداد ۱۶۸۹ فقره از پرونده های مربوط به نانوایان در شعب این اداه کل ، متخلفین به پرداخت مبلغ ۲ میلیارد و ۹۴۱ میلیون و ۲۷۶ هزار و ۱۰۹ ریال در حق دولت محکوم گردیدند.

 

وی با اعلام شماره تفن ۳۳۳۶۵۵۴۸ ستاد خبری اداره کل تعزیرات حکومتی ، از آمادگی این اداره کل جهت دریافت گزارشات و شکایات شهروندان در این حوزه خبر داد.

 


 

جریمه ۲۰۰ میلیونی سزای موتور سوار متخلف

راکب یک دستگاه موتور سیکلت قاچاق از سوی شعبه چهارم رسیدگی به قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی شهرستان رشت بپرداخت جزای نقدی و ضبط کالای قاچاق محکوم گردید.

 

به دنبال توقیف یک دستگاه موتور سیکلت فاقد پلاک که شماره موتور آن نیز مخدوش شده بود و اعلام موضوع به شعبه قاچاق تعزیرات حکومتی شهرستان رشت؛ تاک رئیس شعبه مذکور اقدام به احضار موتور سوار و استماع دفاعیات وی نمود .

 

باتوجه به اینکه موتور سوار قادر به ارائه اسناد مثبته گمرکی و قانونی در خصوص موتور مذکور نبود ، تخلف وی محرز تشخیص داده شد و به استناد ماده ۱۸ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز ، حکم به ضبط موتور سیکلت مکشوفه به نفع دولت و پرداخت مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال جزای نقدی در حق دولت صادر نمود.

 


 

با واحدهای شالیکوبی متخلف به شدت برخورد میگردد

درجلسه کمیسیون هماهنگی امور تعزیرات حکومتی استان؛ قشلاقی مدیرکل تعزیرات حکومتیگیلان بیان  داشت؛  با عنایت به وصول برخی گزارشات مبنی برعدم رعایت نرخ تعیین شده برای تبدیل شلتوک به برنج و ارتکاب تخلف از سوی بعضی از واحدهای شالیکوبی ، طرح بازدید مشترک توسط تعزیرات حکومتی و صنعت ، معدن وتجارت و جهاد کشاورزی از ابتدای شهریور ماه در سراسر استان در حال انجام می باشد و در راستای جلوگیری از تضییع حقوق کشاورزان عزیز و زحمتکش ، با واحدهای شالیکوبی متخلف به شدت برخورد خواهد شد.

 

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ،


عناوین ویژه