زمان بارگزاری این صفحه: 7:17 AM UTC

جزئیات تعیین قیمت نان در نانواییهای آزادپز گیلان

رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت گیلان از تعیین قیمتهای انواع نان در نانواییهای آزادپز استان در کارگروه ساماندهی آرد و نان استان گیلان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صدای گیلان ، علی منتظری در این خصوص گفت: در جلسه کارگروه مذکور مصوب گردید حداکثر 20 درصد نانواییهای استان با خرید آرد با نرخ آزاد و بدون یارانه اقدام به ارائه نان با قیمت آزادپز نمایند.

وی تصریح کرد: بر این اساس قیمت نان بربری با وزن چانه 650 گرم مبلغ هزار تومان، نان سنگک با وزن چانه 620 گرم مبلغ هزار تومان، لواش بلند با وزن چانه 130 گرم مبلغ 200 تومان، لواش گرد با وزن چانه 160 گرم مبلغ 250 تومان و تافتون با وزن چانه 300 گرم مبلغ 500 تومان تعیین گردید.

منتظری همچنین گفت: مقرر گردید اتحادیه نانوایان استان، نرخهای جدید نان آزاد را در قالب بنرهای متحدالشکل با درج تلفنهای ستاد خبری و رسیدگی به شکایات درج و در مقابل واحدهای نانوایی آزادپز نصب نمایند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان افزود: در نشستی با رؤسای ادارات شهرستانی این سازمان و رؤسای اتحادیه های نانوایان سراسر استان به آنان تاکید گردید اقدامات جدی درخصوص رعایت قیمت، وزن و کیفیت مطلوب نان را مد نظر قرار داده و بصورت مستمر موارد لازم را به نانوایان سراسر استان گوشزد نمایند.

وی تصریح کرد: در همین راستا بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان و اتاقهای اصناف سراسر استان ضمن بازرسی مداوم از نانواییهای سطح استان بویژه نانواییهای آزادپز با همراهی سایر ادارات ذیربط بر نحوه پخت و عرضه نان نظارت نموده و با متخلفان برخوردهای مؤثر صورت خواهد پذیرفت.

منتظری افزود: گزارشهای بازرسی از نانواییهای استان و برخوردهای صورت گرفته با تخلفات واحدهای مذکور بصورت هفتگی به سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان ارسال و پس از جمعبندی از طریق رسانه های خبری اعلام خواهد شد.

وی ضمن تاکید بر لزوم همراهی و همکاری شهروندان محترم استان در زمینه نظارت بر نانواییها در شرایط کنونی گفت: افزایش کیفیت و مطلوبیت در پخت و عرضه نان از مطالبات بحق شهروندان محترم می باشد و در این زمینه تمامی تلاش خود را بکار خواهیم بست.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه