زمان بارگزاری این صفحه: 11:59 PM UTC

جستجو برای یافتن هواپیمای آموزشی ناپدید شده در چابکسر

صدای گیلان – مدیر عامل جمعیت هلال احمر گیلان گفت؛ جستجو ها برای یافتن 2سرنشین ولاشه هواپیمای آموزشی – تفریحی که در چابکسر ناپدید شده ادامه دارد.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

مدیر عامل جمعیت هلال احمر گیلان گفت ؛ در پی اعلام فرودگاه رامسر در استان مازندران به مرکز کنترل عملیات امداد و نجات گیلان مبنی بر قطع ارتباط یک فروند هواپیمای آموزشی – تفریحی از نوع فوق سبک برخاسته از فرودگاه از جمعیت گیلان تقاضای همکاری نمود.

خصوصی افزود؛ ساعت 13.30 دقیقه امروز از طرف فرودگاه رامسر به مرکز کنترل عملیات، خارج شدن یک فروند هواپیمای تک موتوره با دو سرنشین، از رادار فرودگاه رامسر اطلاع‌رسانی شد.

وی با بیان اینکه احتمال سقوط این هواپیما داده شده است، گفت: به همین دلیل 12 نفر نیروی هلال احمر به همراه دو دستگاه آمبولانس در حال جستجو هستند.

خصوصی از گشت‌زنی امداد کوهستان و پایگاه امداد دریایی برای یافتن هواپیما خبر داد و گفت: اورژانس و نیروی انتظامی نیز در این جستجو همکاری دارند.

وی با اشاره به تاریک شدن هوا، تصریح کرد: با توجه به تاریکی هوا ادامه گشت‌زنی صبح فردا با استفاده از بالگرد انجام می‌شود اما نیروها در حال آماده‌باش هستند.

balgard
خصوصی احتمال سقوط این هواپیما در حوالی ساحل چابکسر را منتفی ندانست و افزود: عوامل این جمعیت در تمامی مناطق شرق گیلان و نوار ساحلی که احتمال سقوط این هواپیما در آن منطقه می رود، مستقر هستند.

قابل یاد آوری است ؛ یک هواپیمای آموزشی نیز مردادماه سال 1391 از استان قزوین حرکت کرده و در شهرستان رودسر ناپدید شده بود که با تلاش امدادگران، پس از حدود یک ماه، لاشه این هواپیما با دو سرنشین آن در منطقه سرولات رودسر پیدا شد.

منطقه رودسر به دلیل بهره مندی از دشت های وسیع جلگه ای و نزدیکی به شهرستان رامسر در منتهی الیه غرب استان مازندران، از جمله مناطقی است که هواپیماهای آموزشی و تفریحی در آسمان این شهرستان به پرواز در می آیند.

 

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه