زمان بارگزاری این صفحه: 11:02 PM UTC

جشنواره اي با عطر و بوي زيتون در رودبار/ تصاویر

صدای گیلان – جشنواره زيتون صبح ديروز در رودبار برگزار شد.

به گزارش صدای گیلان ، در اين مراسم كه با حضور باغداران زيتون و مسئولان برگزار شد. رئيس سازمان جهاد كشاورزي گيلان گفت: در دنيا بيش از 10 ميليون هكتار زمين به كشت درخت زيتون اخحتصاص پيدا كرده كه اين آمار در ايران و گيلان به ترتيب بيش از 103 و 8 هزار هكتار مي باشد.

DSC_4851

عليرضا شعبان نژاد افزود: پيش بيني مي شد امسال وضعيت زيتون در گيلان مناسب نباشد اما با كارهاي انجام گرفته و همكاري باغداران توانستيم بيش از 16 هزار تن زيتون خوب و مرغوب برداشت كنيم كه اين آمار نسبت به سال گذشته 15 الي 20% رشد كرده است. وي با بيان اينكه 70 درصد گردش ماالي در رودبار به واسطه نعمت زيتون در اين شهرستان است خاطر نشان كرد شرايط مناسب آب و هوايي و حضور 23 هزار بهره بردار سبب شده رودبار به عنوان شهر زيتون در كشور شناخته شود.

رئيس سازمان جهاد كشاورزي در ادامه به اهميت حوان سازي باغات قديمي اشاره كرد و گفت: اين سازمان آمادگي دارد تا به كساني كه مي خواهند باغ زيتون ايجاد كنند نهال يارانه دار تحويل دهند.

DSC_4832

عليرضا شعبان نژاد همچنين از مسئولان شهرستان رودبار خواست بيش از پيش بر قيمت اين نعمت خدايي نظارت داشته باشند و اجازه ندهند سود جوها از نام خوب زيتون رودبار به نفع خود استفاده كنند.سيد محمد احمدي فرماندار رودبار هم در اين مراسم هدف از برگزاري اين جشنواره را شكر گزاري به درگاه خداوند دانست و گفت بازار 11 كيلومتري زيتون يكي از جاذبه هاي گردشكري و منحصر به فرد اين شهرستان است.

وي افزود: اميدواريم با مبارزات بيولژيكي بتوانيم آفات زيتون را در باغات بزرگترين شهرستان گيلان از بين ببريم .

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه