زمان بارگزاری این صفحه: 2:50 PM UTC

جعفرزاده؛ ارائه لایحه برجام به مجلس توجیهی ندارد

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ارائه لایحه برجام به مجلس را غیر ضروری و غیر منطقی دانست.

نماینده رشت

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

غلامعلی جعفرزاده اظهار کرد: من و برخی دیگر از همکاران نماینده نمی‌توانیم قانع شویم که چرا برجام باید به مجلس بیاید. شورای امنیت سازمان ملل این توافق را تصویب کرده و سوال اینجاست که آیا ما می‌توانیم مصوبه شورای امنیت را به هم بریزیم؟

 

وی افزود: فرض کنید لایحه برجام به مجلس ارائه شد،‌ شورای عالی امنیت ملی آن را تصویب کرد و سران نظام هم بر آن صحه گذاشتند؛ حالا اگر مجلس کلیات این لایحه را تصویب کند آیا می‌تواند وارد جزئیات آن شود؟ طبیعتا ما نمی‌توانیم یک ویرگول را در آن عوض کنیم؛ زیرا اگر این کار را بکنیم ۱+۵ و تمام معادلات را بر هم ریخته ایم.

 

وی با بیان اینکه برجام در پارلمان کشورهای عضو ۱+۵ نیز مورد بررسی قرار نگرفته اضافه کرد: این که مجلس بخواهد این توافق را رد کند هم خسارت خاص خود را دارد و در این صورت ۱۵ سال مذاکره را رد کرده است. بنابراین من در مورد ارائه لایحه برجام به مجلس توجیه نیستم و معتقدم عده‌ای به شکل شعاری این موضوع را مطرح می‌کنند.

 

جعفرزاده ادامه داد: آیا قرار است ما کورکورانه چیزی را تصویب کنیم و تنها مهر مجلس ذیل آن وجود داشته باشد و برای مجلس ایجاد هزینه شود؟ این توهین به مجلس و عامل تحقیر آن است.

 

نماینده مردم رشت در مجلس یادآور شد: با توجه به اینکه بین ۱۲ تا ۱۵ سال روی این توافق کار شده بررسی آن در مجلس ضرورتی ندارد و من این کار را منطقی نمی دانم. دوستانی که معتقد به بررسی برجام در مجلس هستند هم بگویند اگر حتی ایرادی به آن گرفتند می‌خواهند با آن ایراد چه کار کنند؟ مگر اینکه اراده‌ای باشد که برجام رد شود که در این صورت باید به جایگاه رفیع نظام احترام قائل شویم؛ چراکه این کار در صلاحیت مقام معظم رهبری است و هر چه ایشان دستور دهند مجلس تبعیت خواهد کرد.

منبع: ایسنا

مطالب بیشتر؛

  • عرضه مستقیم دوغ شتر و برنج قهوه‌ای در نمایشگاه کتاب! چند سالی است که در نمایشگاه کتاب تهران علاوه بر غرفه‌های متعدد کتاب‌فروشی، غرفه‌های اغذیه‌فروشی و فروش انواع تنقلات نیز به وفور یافت می‌شود.
  • پراید هاچ بک در آمریکا+عکس صدای گیلان - بالاخره پرايد به آمريکا هم رسيد! عکس زیر یک خودروی پراید در حال تردد در یکی از جاده های میان شهری امریکا را نشان می دهد./تسنیم
  • دستگیری عامل هتک حیثیت شهروند گیلانی در شبکه اجتماعی موبایلی رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی گیلان از شناسایی و دستگیری عامل هتک حیثیت یکی از شهروندان این استان در شبکه اجتماعی مبتنی بر موبایل خبر داد.
  • یاد یاران گرامی باد 31 شهريور سالروز شروع جنگ تحميلي از سوي رژيم بعث عراق عليه جمهوري اسلامي ايران، به عنوان آغاز هفته دفاع مقدس نامگذاري شده است. دوران هشت سال دفاع مشروع امت سلحشور ايران در حفظ و اعتلاي نظام مقدس اسلامي و حراست از مرزهاي عزّت و شرف اين مرز و […]
  • مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی وارد رشت شد مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی امروز (چهارشنبه) به منظور رسیدگی به مشکلات بیمه شدگان و مراکز بیمه ای و درمانی این سازمان در استان گیلان، وارد رشت شد.


عناوین ویژه