زمان بارگزاری این صفحه: 12:14 AM UTC

جعفر زاده؛عدم موافقت با ثابت کردن احکام بودجه سنواتی کار اشتباهی بود

،غلامعلی جعفرزاده نماینده مردم رشت درباره عدم موافقت با لایحه احکام بودجه سنواتی و امکان برداشت تقابل مجلس با دولت، گفت: فکر نمی‌کنم عدم موافقت با این طرح به نوعی تقابل مجلس با دولت بوده است اما رای ندادن مجلس به این طرح بسیار کار اشتباهی بود

نماینده رشت در مجلس

نماینده مردم رشت گفت: عدم موافقت با ثابت کردن احکام بودجه سنواتی کار اشتباهی بود و ما با این کار باعث شدیم با همان اشتباهی که بودجه ۹۳ و بودجه‌های قبلی را بستیم بودجه ۹۴ را هم ببندیم.

به گزارش صدای گیلان به نقل از خانه ملت ،غلامعلی جعفرزاده نماینده مردم رشت درباره عدم موافقت با لایحه احکام بودجه سنواتی و امکان برداشت تقابل مجلس با دولت، گفت: فکر نمی‌کنم عدم موافقت با این طرح به نوعی تقابل مجلس با دولت بوده است اما رای ندادن مجلس به این طرح بسیار کار اشتباهی بود و می‌توان گفت یک اشتباه بزرگ تاریخی اتفاق افتاد و ای کاش آقای باهنر که ریاست جلسه را بر عهده داشتند قدری بیشتر همراهی می‌کرد.

وی افزود: اهمیت این موضوع خیلی زیاد بود و با انجامش،‌کار اساسی و ریشه‌ای در کشور اتفاق می‌افتاد.

نماینده مردم رشت ادامه داد: این اشکالی بود که ما در بودجه‌نویسی داشتیم و خود ما به کرات این را می‌گفتیم حتی بعد از پایان بودجه ۹۳ مجلس نامه نوشت و دولت لایحه داد و هنوز نمی‌دانم چرا مجلس این کار اشتباه را کرد.

این نماینده مجلس در ادامه خاطرنشان کرد: این مساله باعث شد ما با همان اشتباهی که بودجه ۹۳ و بودجه‌های قبلی را بستیم بودجه ۹۴ را هم ببندیم.

نماینده مردم رشت در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه فکر نمی‌کنید آیا ثابت کردن احکام بودجه سنواتی به نحوی به کار مجلس کمک می‌کرد گفت: بله همینطور است زیرا ثابت کردن احکام بودجه سنواتی برای همه کشور خوب بود و من اشکال کار را در عدم تبیین خوب مساله می‌دانم، اگر موضوع برای نمایندگان باز می‌شد که چقدر این قضیه برای کشور محاسن دارد شاید همراهی می‌کردند.

وی تاکید کرد: ما سال گذشته ۶۳ روز بودجه نوشتیم و ۶۲ روز احکام را بررسی کردیم اما یک نصف روز بودجه را نگاه کردیم که این اشتباه است باید این ۶۳ روز را یک هفته و به جای یک نصف روز ۹۹ درصد وقت‌مان را روی بودجه می‌گذاشتیم، تمام کار ما اشتباه است چرا که در مجلس احکام را بررسی می‌کنیم این در حالی است که احکام یعنی قانون و قانون باید دائمی شود.

 

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه