زمان بارگزاری این صفحه: 7:34 AM UTC

جلسه شورای اداری استان گیلان با حضور رییس جمهور/ تصاویر

رییس جمهوری در جلسه شورای اداری استان گیلان با تاکید بر اینکه “سال ۹۴ باید سال تحرک اقتصادی در کشور باشد”، گفت:همه باید دست به دست هم کشور را به سمت رونق و پیشرفت ببریم.

شورای اداری استان گیلان

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

رییس جمهوری در جلسه شورای اداری استان گیلان با تاکید بر اینکه “سال ۹۴ باید سال تحرک اقتصادی در کشور باشد”، گفت:همه باید دست به دست هم کشور را به سمت رونق و پیشرفت ببریم.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی در این جلسه که روز پنجشنبه برگزار شد، وظیفه دولت را ایجاد فضای امن برای فعالیت بخش خصوصی و سرمایه گذاران دانست و گفت: سپردن کارها به دست مردم و زدودن مقررات اضافی از اهمیت زیادی در روند توسعه کشور برخوردار است.

رییس جمهوری افزود: فساد با شعار ، دستگیری و زندانی کردن از بین نمی رود بلکه باید راه فساد را بست . کاستن از مقررات و شفافیت در اطلاعات ، لازمه مبارزه با فساد است. همه اطلاعات باید شفاف و در اختیار همگان قرار گیرند و حرکت به سمت دولت الکترونیک در این راستا از اهمیت زیادی برخوردار است.

دکتر روحانی با اشاره به اهمیت جذب سرمایه و فناوری در فرایند توسعه کشور گفت: در اقتصاد کلان باید علائم درستی ارسال کرد تا محیط امن و آرام بماند و سرمایه گذار از ثبات در قوانین مطمئن باشد.

رییس جمهوری با تاکید بر اینکه “باید سود تسهیلات بانکی متعادل شود”، گفت: نرخ سود تسهیلات بانکی باید همزمان با کاهش نرخ تورم ، کاسته شود و متعادل گردد.
دکتر روحانی بیکاری را معضل بزرگ کشور دانست و افزود: باید در سال جدید با حرکت به سمت رونق اقتصادی ، برای رفع این معضل تلاش کنیم چرا که با رونق اقتصادی ، نشاط ، درآمد، رفاه و اشتغال می آید.

رییس جمهوری سپردن بنگاههای اقتصادی به بخش خصوصی را ضروری دانست و گفت: باید مردم و سازمان های مردم نهاد در همه عرصه هایی که به میدان آمده اند موفق شده اند و دولت حامی نهادهای مردمی برای حل مشکلات فرهنگی و اجتماعی است.

دکتر روحانی در ادامه اسلام را دین سلام ، همزیستی و صلح خواند و اظهارداشت: کار سیاست خارجی نشان دادن واقعیت ایران و ایرانیان به جهانیان است تا دنیا بیش از پیش واقعیت ها و فرهنگ غنی ملت ایران را درک کند.

پیش از سخنان رییس جمهوری نیز امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان گیلان ، استاندار ، شماری از نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی ، استاندار و دکتر نوبخت گزارش هایی را از وضعیت استان ارائه دادند.

روابط عمومی نهاد ریاست جمهوری

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه