زمان بارگزاری این صفحه: 5:31 PM UTC

جلیلی رقیب لاریجانی می شود؟ قم یا مشهد دغدغه این است.

بنابراخبار رسیده ، جبهه پایداری، علی لایجانی رییس مجلس شورای اسلامی را یکی از موانع مهم و اصلی خود در مجلس دانسته و معتقد است حذف وی از مجلس، پیروزی مهمی برای آنان محسوب می شود.

پایگاه تحلیل خبری صدای گیلان / این روزها دیگر تنور انتخابات مجلس دهم به گونه داغ شده است که تقریبا هر روز باید منتظر خبرهای جدیدی در این زمینه بود. حال اگر این خبرهای انتخاباتی به قول معروف مربوط به کله گنده ها باشد به همان میزان نیز جزابیت اش بیشتر خواهد بود . در اینجا نگاهی کوتاه می کنیم به خبرهای مرتبط با سعید جلیلی، کاندیدای دوره یازدهم  ریاست جمهوری و اینک نیز چشم امید جبهه پایداری برای حضور در مجلس دهم شورای اسلامی و از سوی دیگر شاید رقیب علی لاریجانی.

نخست با سایت انتخاب شروع می کنیم که در این خصوص می نویسد؛ جبهه پایداری درصدد است سعید جلیلی را برای کاندیداتوری در انتخابات مجلس از شهرستان قم، قانع کند.

بنابراخبار رسیده ، جبهه پایداری، علی لایجانی رییس مجلس شورای اسلامی را یکی از موانع مهم و اصلی خود در مجلس دانسته و معتقد است حذف وی از مجلس، پیروزی مهمی برای آنان محسوب می شود.

این جبهه به این نتیجه رسیده که برای رسیدن به این مقصود، نیاز است رقیبی قابل توجه برای لاریجانی در قم بتراشد تا مانع پیروزی وی در انتخابات و حضور مجددش بر صندلی ریاست مجلس شورای اسلامی شود.

اعضای ارشد جبهه «پایداری» در جلسات متعدد انتخاباتی خود، به این جمع بندی رسیده اند که سعید جلیلی را برای کاندیداتوری در قم آماده کنند ، هر چند وی تا این لحظه به این درخواست «پایداری» پاسخ منفی داده ، اما موثرین این جبهه درصددند با پادرمیانی آِت الله مصباح ، ورود وی به انتخابات مجلس از شهرستان قم را تضمین کنند.

قابل ذکر است ، سعید جلیلی دبیر پیشین شورای عالی امنیت ملی در انتخابات ریاست جمهوری پیشین ، با حمایت آیت الله مصباح و جبهه پایداری کاندیدا شده بود.

سعید جلیلی؛ مردد بین قم و مشهد

در گزارشی دیگر ایلنا نیز در این خصوص  با اشاره به  تردید جلیلی در گزینش حوزه انتخاباتی اش ،  می نویسد ؛ خبر آمادگی دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی از شهر قم به گوش رسیده است. بنا به اطلاعاتی که بدست امده است ، سعید جلیلی دیدارهایی با برخی چهره‌های تاثیرگذار این شهر داشته است و اینگونه که به نظر می‌رسد انتخاب نخست وی، شهر قم خواهد بود.

جلیلی اما باید در فکر انتخاب‌های دیگر هم باشد. چه اینکه شهر قم، شهر انتخاباتی علی لاریجانی است و با توجه به حضور لاریجانی در این شهر و حمایت مراجع و چهره‌های متنفذ آن از وی، اولویت دوم به سعید جلیلی اختصاص خواهد یافت.

طبیعی است نفر دوم انتخابات مجلس بودن با خوشبینانه‌ترین احتمالات برای کسی که داعیه ریاست جمهوری ایران را دارد، جایگاهی قابل قبول نیست. این اتفاق‌‌ همان دلیلی است که سعید جلیلی را به جز انتخاب قم، به انتخاب‌های دیگری وادار کرده است؛ انتخابی که بر اساس شنیده‌ها به خراسان رضوی و شهر مشهد باز می‌گردد.بنا به اطلاعات به دست آمده، انتخاب دوم جلیلی، در صورت حضور مجدد لاریجانی از قم، شهر مشهد خواهد بود.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ،


عناوین ویژه