زمان بارگزاری این صفحه: 8:45 PM UTC

جمع آوری تابلوهای غیرمجاز حاشیه راه های گیلان

مدیرکل حمل و نقل و پایانه های گیلان از اجرای طرح جمع آوری تابلوهای غیرمجاز حاشیه راه های استان از اول اسفندماه خبر داد.

 پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی اداره کل حمل و نقل و پایانه های گیلان به ایرنا، ‘ ناصر آل محمدی’ در نشست کمیته ایمنی راه های اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان افزود: در راستای افزایش ایمنی و تردد و پیشگیری از تصادفات رانندگی از اسفندماه سال جاری، تابلوهای غیرمجاز حاشیه راه های برون شهری استان گیلان جمع آوری می شود.

وی اظهار کرد: مطابق قانون؛ نصب هرگونه تابلوهای تبلیغاتی و اختصاصی در حریم راه های کشور صرفا با مجوز از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و در استان ها با مجوز اداره کل حمل و نقل و پایانه ها مجاز می باشد.

آل محمدی ادامه داد: بعضا مشاهده می شود که برخی اشخاص حقیقی و حقوقی به دلیل ناآگاهی از قوانین و مقررات، به صورت خودسرانه اقدام به نصب تابلوهای تبلیغاتی و اختصاصی در حاشیه راه ها می کنند که این اقدام آنها، ضمن مخدوش نمودن تابلوهای راهنمایی و رانندگی به دلیل بروز اختلال در تردد ایمن، مشکلاتی را در جاده ها از جمله سوانح رانندگی ایجاد می کند.

وی خاطرنشان کرد: شناسایی و جمع آوری تابلوهای غیرمجاز از حریم راه های استان از سوی اداره کل حمل و نقل و پایانه ها و با همکاری و نظارت اداره کل راه و شهرسازی گیلان انجام می شود.

وی در ادامه با بیان این که تعداد 175 تابلو در محورهای استان دارای مجوز نصب از اداره کل حمل و نقل و پایانه ها می باشد، افزود: متقاضیان نصب تابلوهای تبلیغاتی و اطلاع رسانی حاشیه راه ها می توانند با مراجعه به اداره کل حمل و نقل و پایانه های گیلان و آگاهی از اصول مکان یابی و معیارهای فنی و رعایت فاکتورهای مختلف ایمنی عبور و مرور و ترافیک، ضمن نصب تابلو با اخذ مجوز به ارتقای ایمنی تردد کمک کنند.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه