زمان بارگزاری این صفحه: 2:39 PM UTC

جمع آوری فاضلاب شهر رشت نیازمند 365میلیارد تومان اعتبار است

مدیرعامل آبفای گیلان جمع آوری فاضلاب از بستر رشت را نیازمند 365 میلیارد تومان اعتبار دانست.

 پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

مدیرعامل آبفای گیلان جمع آوری فاضلاب از بستر رشت را نیازمند 365 میلیارد تومان اعتبار دانست.

کاظم لطفی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان در جلسه شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه فاضلاب شهر رشت با جدیت پیگیری می‌شود افزود: برای جمع آوری فاضلاب از بستر شهر رشت 365 میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است.

 

وی با بیان اینکه دو رودخانه‌ گوهررود و زرجوب با کوچکترین آلایندگی آلوده می‌شوند، اظهار داشت: این رودخانه ها باید با ظرافت نگهداری شوند که برای احیاء آن 10 تصفیه خانه لوکال اجرا و طی 40 ماه آتی فاضلاب از بستر شهر رشت با مساحت 10 هزار هکتار جمع آوری خواهد شد.

 

مدیرعامل آبفای گیلان با تاکید بر اینکه اهداف کلی طرح تحت پوشش قراردادن کل جمعیت و مساحت شهری است تصریح کرد: در سال 94 حدود 30 درصد از فاضلاب شهر رشت جمع آوری خواهد شد و با توجه به قدمت 105 ساله شهر رشت، برای جمع آوری کل فاضلاب از بستر آن40 ماه فرصت نیاز است.

 

لطفی با اشاره به نیازمندی به اعتبارات ملی گفت: برای سال 94 و تعهدات سال 93 و خارج کردن 30 درصد از فاضلاب شهر رشت، 61 میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است.

وی با اشاره به طرح توسعه تصفیه خانه فاضلاب فخب در حاشیه مرکز گیلان، اظهار داشت: ظرفیت تصفیه خانه فخب با طرح توسعه به 90 تا 100 هزار متر مکعب در شبانه روز در سال 94 می رسد.

 

مدیرعامل آبفای گیلان همچنین افزود: این شرکت برای تمامی نقاط خروجی فاضلاب در شهر برنامه داشته و نقطه آغازین اجرای تصفیه خانه‌های محلی ، احداث تصفیه خانه مصلی است.

 

وی با اشاره به پایدار و دائمی بودن تصفیه خانه های شهر رشت، خواستار همکاری و مساعدت شورای شهر در خصوص تملک زمین شد و تصریح کرد: با توجه به اینکه آب شرب استان یکی از بهترین آب های آشامیدنی کشور است، همکاری تمام نهادها و دستگاههای مرتبط می‌تواند استان را به بهترین سیستم تصفیه فاضلاب نیز مجهز کند.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،یک نظر یا دیدگاه برای “جمع آوری فاضلاب شهر رشت نیازمند 365میلیارد تومان اعتبار است”

  1. ناشناس نوشته است:

    شمال کشور مثل مثل نگین یک انگشتر می باشد در صورت عدم توجه به یک زباله دانی تبدیل می شود به جای جمع آوری نذورات به عتبات عالیات رسیدگی به وضیعت بحرانی رشت وسایر شهرهای با وضیعت مشابه ضروری می باشد قطعا خود امامان هم با توجه به ساده زیستی در طول حیات خود راضی نمی شوند ثروت هنگفتی در بالین آنها بلااستفاده بماند در حالی که مردم در فقر و فلاکت باشند و یا منابع ملی به علت عدم وجود بودجه از بین برود در ثانی عتبات عالیات در معرض تاخت وتاز داعشی های وحشی می باشد در صورت دسترسی آنها در جهت کشتار شیعیان بکار خواهند برد
عناوین ویژه