زمان بارگزاری این صفحه: 7:30 AM UTC

حاشیه های جنجالی در نماز جماعت مسجد ولی عصر(عج) فومن/ امام جماعت مسجد را ترک کرد

در پی اعلام سخنرانی آیت الله مصطفی حائری فومنی به مناسبت چهلمین روز درگذشت وحید اکبری ، بهروز جلائی از حضور ایشان ممانعت به عمل آورد.

 پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

مسجد ولی عصر (عج) بالا محله فومن یکی از مساجد قدیمی شهرستان فومن می باشد که به مانند دیگر مساجد شهرستان نماز در آن به جماعت برگزار می گردد. مسجد ولی عصر در بعد از انقلاب از آن مساجد خاصی است که هر شب پذیرای نیروهای جبهه رفته ، نظامی و انتظامی و مسئولین نهادها و ادارات می باشد.

 

که امام جماعت آن سالهاست برعهده رزمنده و جانباز دوران دفاع مقدس حجت السلام ولی رضا قربانی مدیر حوزه علمیه آیت الله بهجت (رض) فومن می باشد . وی عادت بر آن دارد که در بین صلاطین به گفتن احکام دینی و سخنرانی می پردازد.

 

نماز مغرب و اعشاء مسجد ولی عصر روز چهار شنبه 93/2/6 حاشیه های زیادی به همراه داشت .حتما وقتی نماز گزاران برای نماز مغرب و عشاء آماده می شدند نمی دانستند شبی طوفانی را امشب سپری خواهند نمود !!

مسجد ولی عصر فومن

بعد از اقامه نماز مغرب به امامت ولی رضا قربانی همه منتظر صحبت های او بودند که به یکباره بهروز جلایی جانباز جنگ تحمیلی و عضو مرکزی مجمع اصولگرایان استان گیلان که در فومن به سردار حزب الله معروف است پشت تریبون قرار گرفت و سخنان خود را با آن حرارت خاص خود شروع نمود . وی خطاب به نماز گزاران گفت : این مسجد یادمان شهدا و ایثار گران زیادی است که با خلوص نیت جان خود را برای دفاع از کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی در کف اخلاص گذاشتند و حال وظیفه ماست که پاسدار حرمت خون شهدا و پشتیبان ولایت فقیه باشیم . از گوشه و کنار می شنوم کسانی که ازحامیان فتنه و حتی سخنرانی هم علیه مقام معظم رهبری کرده اند در این مسجد می خواهند بیایند و سخنرانی کنند !! من خطاب به آنها می گویم ، که این مسجد جای فتنه گران و مخالفان رهبری نیست ، من این را چندین بار به هیئت امنا تذکر داده ام ولی افاقه نکرد !!

 

با شنیدن این جمله بهروز جلایی ، ولی رضا قربانی امام جماعت مسجد به رسم اعتراض مسجد را ترک نمود بدون آنکه نماز جماعت اعشاء را برگزار کند !!

 

ولی رضا قربانی امام جماعت مسجد ولی عصر هم از ترکش صحبت های بهروز جلایی در امان نماند و بهروز جلایی خطاب به ایشان گفت : حاج آقا قربانی من صحبت هایم هنوز تمام نشده که شما دارید تشریف می برید ؟!!

 

قربانی بدون آنکه عکس العملی نشان دهد مسجد را ترک نمود !!

بهروز جلایی در ادامه به حاضرین گفت : که اگر قرار است نماز جماعت ما فرادی برگزار شود فردا به امام جمعه مراجعه می کنیم و او را برای امام جماعت مسجد ولی عصر خواهیم آورد !!

مسجد ولی عصر فومن

پس از صحبت های بهروز جلایی نمازگزاران بلا اجبار نماز را به علت نبود امام جماعت فرادی برگزار نمودند.

کسانی که مطالب بالا را می خوانند این مسائل برای آنها تازگی نداشته و برای آنها تداعی کننده اتفاقات سال 1369 باشد. در آن زمان قرار بود ابو الشهید حضرت حجت السلام منعم به عنوان امام جمعه شهرستان فومن معرفی شده بود و بعد از یک سخنرانی از ورود او برای برگزاری نماز جمعه در مسجد ولی عصر به صورت خود جوش جلوگیری شد و پس از دو ماه از آن اتفاق از ورود شفیعی نماینده وقت شهرستان های فومن و شفت و احسان بخش نماینده ولی فقیه در گیلان نیز همچنین ممانعت ورزیدند!! ، که پیامدهای زیادی برای شهرستان فومن داشت.

 

سالها این شهرستان بابت آن اعمال افراطی و جناح و جناح بازی ضربه دیده که قربانیان آن هزاران جوان فومنی بوده اند و حال پس از 24 سال از آن وقایع تلخ با وجود با تجربه تر شدن دوستان ، دیگر بار هم شاهد آن رفتارها هستیم!!

 

امروز به بهانه سخنرانی فرزند آیت الله حائری ، حجت السلام مصطفی حائری فومنی نماینده دوره اول مجلس شورای اسلامی شهرستانهای فومن وشفت و رئیس سابق مهد قرآن کشور و مدیر کل اسبق آسیا ، اقیانوسیه وزارت امور خارجه ، و مشاور ارشد وزیر امور خارجه دولت تدبیر و امید در مراسم ختم چهلم یک جوان فومنی که به دعوت خانواده او به این سخنرانی دعوت شده بود !!

 

فرق اتفاقات امشب با وقایع آن روزها این است که در آن زمان حائری مدافع آن جریان 69 و حال مجرم 93 است !!

در آخر باید دید با چنین رفتار و گفتاری چه چیزی عاید شهرستان خواهد شد ؟!

مردم بهترین قاضی و بهتر است قضاوت را به ولی نعمتانمان یعنی مردم عزیز بسپاریم …

منبع؛ مشتی خبر

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،۴ نظر یا دیدگاه برای “حاشیه های جنجالی در نماز جماعت مسجد ولی عصر(عج) فومن/ امام جماعت مسجد را ترک کرد”

 1. علی اکبر _ ب نوشته است:

  اصلا چنین حرکتی از مثل آقا بهروز پذیرفتنی نیست بسیار زشت و ناپسند بود . به یار رهبر تهمت ضد رهبری زدن . خود رهبر انقلاب هم از شنیدن این خبر ناراحت خواهند شد . متاسفم از بی قانونی و هرج و مرج در سیاست این مملکت .

 2. ناشناس نوشته است:

  واقعا مثل اينكه اين مملكت قانون نداره و هر كسي در حال سهم خواهي از انقلابه مسجد خانه خداست و كسي اجازه نداره براش تعيين تكليف كنه و اعلام دلواپسي كنه

 3. ناشناس نوشته است:

  حرف های آقا بهروز کاملا درسته .. اگر شما تهران بودید میدید که ایشان در فتنه ۸۸ جزو افرادی بود که ضد صحبت های رهبری منبر می رفت و سنگ موسوی و کروبی رو میزد و مردم بارها در مسجد ایشان در خیابان خراسان شاهد حرفهای تند و رکیک علیه دولت قبل بوده .. فقط به خاطر اینکه ایشان را سفیر نکردند .. در ضمن ایشان مدیرکل خلیج فارس بودند نه مدیرکل آسیا اقیانوسیه

 4. محمد نوشته است:

  سلام به همه ، آقای قربانی امام جماعت محترم مسجد قبل از سخنرانی جلایی رفته بودند و شب بعد که سالگرد شهید ایوب در سعادت بین دو نماز ضمن تشکر از جلایی در همان حال بطرف ایشان رفته و ضمن روبوسی با ایشان از آن حرکت دیشب عذرخواهی نمود که نشان از بزرگواری آقای قربانی و دورغ بودن نوع انعکاس اخبار واقعه توسط سایت مشتی خبر که اصلاً در مسجد نبوده و حاضر نشده خبر صحیح را منعکس کند. تشکر
عناوین ویژه