زمان بارگزاری این صفحه: 12:18 AM UTC

حاشیه های جنجالی همایش ملی نهضت جنگل در دانشگاه گیلان

از ورود بیش از ۴۰ نفر از دانشجویان دانشگاه گیلان به محل برگزاری همایش جلوگیری شد و مسئولان برگزاری همایش اعلام کردند دانشجویان حق شرکت در این همایش ملی را ندارند.

به گزارش صدای گیلان ، حجت الاسلام والمسلمین علی یونسی دستیار ارشد رئیس جمهور که به عنوان سخنران اصلی در همایش سردار جنگل حضور داشت، هاشمی رفسنجانی را “سر سرداران انقلاب اسلامی” نامید که سبب اعتراض تعدادی از حاضران در محل برگزاری همایش شد و عده ای پلاکاردی باعنوان “دانشگاه باشگاه سیاسی و خانه احزاب نیست” را بالای دست بردند.

از ورود بیش از ۴۰ نفر از دانشجویان دانشگاه گیلان به محل برگزاری همایش جلوگیری شد و مسئولان برگزاری همایش اعلام کردند دانشجویان حق شرکت در این همایش ملی را ندارند.

همایش نهضت جنگل

به دلیل موج اعتراضات دانشجویی در مقابل تالار حکمت، حجت الاسلام یونسی از درب سوم تالار حکمت، این تالار را ترک کرد و در حالیکه دانشجویان فقط با آرامش قصد انتقال اعتراض به سخنان سیاسی یونسی را داشتند، محافظین وی با تعدادی از دانشجویان درگیری لفظی داشتند.

یونسی در بخشی از سخنانش نیز گفت: “احمدی نژاد به همه سرمایه های کشور چوب حراج زد” که این مساله با ناراحتی و ترک سالن توسط برخی میهمانان مواجه شد.

محمدعلی نجفی استاندار گیلان، عبدالغفار شجاع، احمد رمضانپور نرگسی، سهیلا مدارایی، جمعی از اعضای ستاد جوانان روحانی در گیلان، کیهان هاشم نیا استاندار سابق گیلان، قربانزاده فرماندار فومن، یونس رنجکش و… از میهمانان ویژه این همایش بودند.

حائری فومنی دبیر همایش در سخنانی به مصوبات هیات دولت دهم اعتراض کرد و آنها را “مشتی وعده پوچ” نامید.

پیام هاشمی رفسنجانی به همایش توسط یکی از اصلاح طلبان که سابقه استانداری در دولت هاشمی را در کارنامه خود دارد، قرائت شد.

همایش نهضت جنگل

حدود ۱۵ خبرنگار در این برنامه حضور داشتند که ۸۰ درصد خبرنگاران مربوط به صدا و سیمای مرکز گیلان و خبرگزاری دولت بودند.

در بسته این همایش که به میهامانان اهدا می شد، ویژه نامه روزنامه اعتماد به سفارش دبیرخانه همایش به صورت تمام رنگی در قطع کوچک روزنامه ای منتشر شد.

با توجه به تبلیغات گسترده از سوی مسئولین به ویژه استانداری گیلان، فقط ۴۶ مقاله توسط دبیرخانه همایش منتشر شده بود که نشان از سطح پائین این همایش ملی با هزینه های بسیار بود.

daneshgah-gilan00003

لازم به ذکر است که سخنرانی علی مطهری به دلیل موج گسترده اعتراض تشکلهای دانشجویی از لیست برنامه حذف شد.8 دی نیوز

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ،


عناوین ویژه