زمان بارگزاری این صفحه: 12:12 AM UTC

حامد زیکساری؛ به اکراه از ورزش قهرمانی خداحافظی کردم

نایب قهرمان کاراته جهان در سال 2010 که بنظرمی رسد در سن 27 سالگی وعلیرغم میل باطنی، از عرصه ی قهرمانی خداحافظی کرده است گفت؛ توان جسمی ام قابلیت حضور در عرصه های قهرمانی تا حداقل سن 33 سالگی را می داد.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

حامد زیگساری که متولد 30 آذر 66 است کاراته را با سبک شیتوریو ایران و با مربیگری “مسعود رهنما” در باشگاه فرهنگیان رشت آغار کرد.

مدال طلای مسابقات جوانان و امیدهای جهان در قبرس سال 2005
مدال نقره جوانان و امیدهای جهان در ترکیه 2007
مدال طلای کومیته تیمی بزرگسالان آسیا در چین 2009
مدال برنز مسابقات دانشجویان جهان مونته نگرو در سال 2010
مدال نقره مسابقات جهانی بزرگسالان درصربستان سال 2010
و مدال نقره کاراته وان اندونزی در سال 2012 از مهمترین افتخارات این قهرمان کاراته است.

ziksari

زیکساری طی گفتگویی با اشاره به مدیریت سیاسیون در عرصه ورزش تصریح کرد؛ مدیرانی سیاسی اگر در عرصه ورزش حضور می یابند باید سیاست ورزی شان در جهت تعالی وتوسعه ورزش در عرصه های ملی بروز پیدا کند .

نایب قهرمان کاراته جهان  که سیاست زدگی در ورزش را آفتی بزرگ در روند توسعه متوازن کشور می داند ، از سوء تدبیر در ساختار ورزش بعنوان عاملی در بازنشستگی زودتراز موعد قهرمانان ورزشی ارزیابی کرد وافزود: باید تدابیری اتخاذ شود تا قهرمانان ملی که سالهای متمادی برای کسب افتخار وبه اهتزاز د رآمدن پرچم جمهوری اسلامی تلاش میکنند بعنوان سرمایه ملی بیشترین ثمره وبهره وری را نصیب کشور نمایند.

وی که بنظرمی رسد در سن 27 سالگی وعلیرغم میل باطنی ، از عرصه ی قهرمانی خداحافظی کرده است ، نقد پذیری در فدراسیون و لحاظ نمودن دیدگاههای اصولی مربیان وقهرمانان ورزشی را از بدیهیات توسعه در هر ساختاری ارزیابی کرد .

قهرمان اسبق اسیا با اشاره باینکه توان جسمی ام قابلیت حضور را در عرصه های قهرمانی تا حداقل سن 33 سالگی را می داد ، از وجود برخی حواشی و نیزدغدغه امنیت شغلی بعنوان موانع اصلی یاد کرد و گفت : سیاسیونی که در عرصه مدیریتی ورزش وارد میشوند ، نباید با سیاسی کردن ورزش این آوردگاه پاک را دچار بحران کنند.

زیکساری افزود: خوشبختانه اکنون د رفدراسیون کاراته و هیئت کاراته استان گیلان افرادی سکان مدیریت را احراز کرده اند ، که ازاین حسن تدبیر برخوردارند .

این ورزشکار پرآوازه و قهرمان اسبق آسیا که مدتی است بعنوان کارشناس دراداره کل ورزش و جوانان گیلان فعالیت دارد ، دغدغه امنیت شغلی برای قهرمانان را ، بحرانی روحی تفسیرکرد و افزود: یک ورزشکار برای اینکه بتواند برقله افتخار تکیه بزند ، شاید حدود ده سال با هزینه شخصی به تمرینات سخت وطاقت فرسا می پردازد.

وی با بیان اینکه اکنون بسیاری از قهرمانان ملی در شغل های ناهمگون با شرایط و شأن خود به سختی به امرار معاش می پرداختند ، فراهم آوردن امنیت شغلی کسانی که در رده های ملی حضور دارند را از الزامات تداوم افتخار آفرینی قهرمانان قلمداد کرد وگفت : اساساً اینکه در کلان مدیریتی چه کسانی تصدی پیدا می کنند مهم نبوده ، بلکه آنچیزی که باید در فدراسیون های ورزشی لحاظ شود سیاست ورزی سیاسیون در خدمت به توسعه و تحقق آرمان های بلند مردم وانقلاب خواهد بود.

حامد زیکساری که پیشینه کاپیتانی تیم ملی رادارد ، به اهتزاز در آمدن پرچم جمهوری اسلامی در عرصه های بین المللی را افتخاری بی بدیل دانست که مدیران ورزش و مدیران سیاسی باید در پروسه تصدی مسئولیت ها این مهم را دستور کارداشته باشند. وی سپس به سطح امکانات در اختیار فدراسیون کاراته برای توسعه پایدار اشاره کرد وگفت : با حجم بسیار بالای علاقه مندان ورزش کاراته که در کشورمان وجود دارد ، باید از این موهبت بزرگ د ر راستای سالم سازی جامعه ، استعداد یابی و کسب افتخار و غرور ملی برترین بهره را ببریم .

این ورزشکار جوان درک این موقعیت خاص را حائز اهمیت برشمرد و تصریح کرد : حمایت از رشته های ورزشی ای که با اقبال فزاینده مردمی روبرو هستند ، بواقع یک پتانسل و نقطه قوتی در نهادینه کردن ارزش های معنوی در جامعه خواهد بود .

این قهرمان ملی حمایت پیشکسوتان کاراته از جوانان جویای نام رادر عرصه مربیگری خواستار شد و افزود: تلفیق تجربه پیشکسوتان و هوشمندی و چابکی مربیان جوان از ابزارهای مهم در روند توسعه ورزش کاراته خواهدبود .

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه