زمان بارگزاری این صفحه: 8:59 AM UTC

حاکمیت با ورود جدی به اجرای امر به معروف و نهی از منکر مانع دخالت سایر گروه ها شود

جعفر زاده نماینده مردم رشت در مجلس : هر عملی که خارج از قانون و بنا بر نظرات شخصی افراد باشد، موجبات اختلال در حرکات قانون مند جامعه را ایجاد می کند.وی تاکید کرد عمل به امر به معروف و نهی از منکر نیز باید در چارچوب قانون تعریف شود.

به گزارش صدای گیلان؛ غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، با تأکید بر اینکه مسأله امر به معروف و نهی از منکر یکی از اصول اساسی قانون اساسی است، گفت: از این رو باید عمل به امر به معروف و نهی از منکر نیز در چارچوب قانون تعریف شود.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: هر عملی که خارج از قانون و بنا بر نظرات شخصی افراد باشد، موجبات اختلال در حرکات قانون مند جامعه را ایجاد می کند.

وی تأکید کرد: همه اقدامات در همه حوزه ها باید در چارچوب قانون باشد و اگر جایی مشکلی در قانون احساس می شود دولت می تواند لایحه بدهد تا اصلاحات لازم صورت گیرد.

جعفرزاده ایمن آبادی در ادامه به نقش علما و مراجع در زمینه احیای امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و یادآور شد: علما می توانند در زمینه های فرهنگی و تبلیغی امر به معروف و نهی از منکر را در جامعه نهادینه کنند.

سخنگوی فراکسیون ایثارگران مجلس همچنین به نقش دولت در این زمینه اشاره و خاطرنشان کرد: تنها دولت و حاکمیت است که می تواند به قضیه امر به معروف و نهی از منکر ورود پیدا کند و آن را به سرانجام برساند.

وی ادامه داد: از آنجایی که دولت قبل رسیدگی به موضوع امر به معروف و نهی از منکر را از سر خود باز کرد، زمینه برای ایجاد گروه هایی که خودشان قصد اجرا کردن قانون امر به معروف و نهی از منکر را داشتند فراهم شد که این امر منجر به اشاعه بی قانونی در جامعه می شود.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی در پایان تصریح کرد: از این رو دولت موظف است برای جلوگیری از بی قانونی و هرج و مرج در جامعه، وارد شده و در اجرای این قانون پیش از ورود سایر گروه ها اقدام کند./

مطالب بیشتر؛


عناوین ویژه