زمان بارگزاری این صفحه: 3:29 AM UTC

حضور مقتدرانه نیروی دریایی ارتش در دفاع از اسلام و کیان کشور/ تصاویر

استاندار گیلان با اشاره به اینکه نیروی دریایی جمهوری اسلامی نیرویی راهبردی است افزود؛ نیروی دریایی برای دفاع از اسلام و کیان کشور در عرصه دریا، حضوری مقتدرانه دارد.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

استاندار گیلان در آیین صبحگاه مشترک نیروهای مسلح گیلان که به مناسبت روز نیروی دریایی در ناوگان شمال در بندرانزلی برگزار شد گفت: حضور راهبردی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران درآبهای آزاد نشاندهنده آن است که این مناطق متعلق به کشورهای استکباری نیست.

 

دکتر محمدعلی نجفی در این مراسم با اشاره به اینکه نیروی دریایی جمهوری اسلامی نیرویی راهبردی است افزود:نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران برای دفاع از اسلام و کیان کشور در عرصه دریا، حضوری مقتدرانه دارد.

 

نماینده عالی دولت در گیلان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای نیروی دریایی هفتم آذر را یادآور دلاورمردی های شیردلان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی عنوان کرد و افزود: این دریادلان با تلاش جانانه و مقدس در کنار سایر نیروهای نظامی ، انتظامی ، مردمی و بسیج از حریم دریایی کشور دفاع کردند.

 

وی گفت: ما امروز افتخار می کنیم که روز هفتم آذر به نام روز نیروی دریایی نام گرفته و به همه شهیدان، جانبازان و کسانی که در دوران دفاع مقدس و ادامه آن به شهادت رسیدند و حضوری قوی بویژه در عرصه ی نیروی دریایی داشتند احترام می‌گذاریم.

 

دکتر نجفی تصریح کرد: امروز خوشبختانه نیروی دریایی همانطور که رهبرمعظم انقلاب بارها اشاره فرمودند، به عنوان یک نیروی راهبردی با عزت و احترام و اقتدار در دفاع از حریم آبی کشور و در آب های آزاد دنیا حضور دارد و اعلام می کند که این آب ها متعلق به کشورهای خاص و استکبارگران و استعمارگران نیست بلکه آب های آزاد دنیا متعلق به همه ملت هاست.

 

وی به حضور مقتدرانه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در آب های آزاد دنیا در سال های اخیر اشاره و خاطرنشان کرد: این حضور موجب شده تا بیش از سه هزار کشتی تجاری ، غیرتجاری و خدماتی متعلق به بیش از ۲۲ کشور با اندیشه راهبردی مورد حمایت نیروی دریایی ما قرار گیرند.

 

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به سه رکن اصلی فعالیت نیروی دریایی تصریح کرد: به یمن حضور شما در آب های بین المللی و در دریای خزر روح آرامش، امنیت، دوستی، صلح و اقتدار را شاهد هستیم.

 

وی به فعالیت بنادر مهم و استراتژیک در دریای خزر اشاره کرد و افزود: در بحث تجاری نیز امنیتی که شما برقرار کرده اید، زمینه حضور کشتی های تجاری و فعالیت های اقتصادی در خزر را ایجاد کرده است.

 

استاندار گیلان گفت : همچنین حضور مقتدرانه ایران در مذاکرات مربوط به رژیم حقوقی دریای خزر، با پشتوانه شما صورت می گیرد.

 

وی با اشاره به سهم مهم دریا در بحث حمل و نقل ، تجارت و رونق اقتصادی کشورها افزود: در برنامه ششم توسعه و با تاکید رئیس جمهوری در سفر امسال به گیلان، ارتباطمان با دریا قوی تر خواهد شد.

 

دکترنجفی خاطرنشان کرد: در برنامه ششم، رویکرد دریا محور را بعنوان اندیشه ی محوری اقتصادی در بخش های مختلف اعم از منابع نفت و گاز آبزیان و خدمات تجاری دنبال می کنیم.

 

وی تصریح کرد : در فضای پس از تحریم که به زودی شکل می گیرد، بحث دیگر، صنعت دریایی است که نیروی دریایی به همت و تلاش فرمانده ناوگان شمال و مجموعه فنی و مهندسی امروز حرفی برای گفتن دارد.

 

فرمانده ناوگان شمال نیز در این مراسم ضمن تبریک فرارسیدن این ایام و خیر مقدم به مدعوین و همچنین گرامیداشت هفته بسیج گفت: بسیج به ما آموخت که با مکتب عاشورایی می توان بسیاری از مشکلات را پشت سر گذاشت.

 

دریادار دوم عرشه افشین رضایی حداد خاطرنشان کرد : پیروی از مکتب عاشورایی و بسیجی ما را بعنوان یک نیروی مقتدر در دنیا معرفی کرده است.

 

وی با اشاره کوتاه به تاریخچه فعالیت های نیروی دریایی در هشت سال دفاع مقدس ادامه داد: ما بر مبنای فرهنگ بسیجی و عاشورایی و فرهنگ ولایت مداری مقتدرانه ایستاده ایم.

 

در این مراسم علاوه بر رژه یگان های مسلح ، از خانواده شهیدان مشیت الله معصومی و رحمت ملایی جفرودی ، ناخدا یکم بازنشسته حمید هاشم زاده، ناو سروان بازنشسته ابوطالب منافی اصل ، ناو سروان بازنشسته عباس قلی زاده کیسمی ، پایور نمونه ناخدا دوم آماد فردین گلی نیا ، ناخدا سوم مکانیک حجت الله کاغذلو ، ناو سروان تکاور دریایی فرهاد طاهری و خانم رویا دنیایی از کارمندان ستاد تجلیل شد.

/ منبع؛پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان

 

 

مطالب بیشتر؛


عناوین ویژه