زمان بارگزاری این صفحه: 10:47 AM UTC

حضور یک گروه نمایشی گیلان در فستیوال بین المللی تئاتر خیابانی رومانی

اکنون این جشنواره در مقام سوم بزرگ‌ترین فستیوال‌های هنری اروپا پس از ادینبورگ و آوینیون قرار دارد.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

بیژن رحمتی لرد، هنرمند تئاتر و موسیقی گیلان بهمراه گروه نمایشی «۲۷ آبان» با نمایش «یک سفر رویایی» در چهارمین فستیوال بین‌المللی تئاتر خیابانی رومانی حاضر خواهد شد.

 

گروه نمایشی «۲۷ آبان» به سرپرستی سامان خلیلیان به عنوان تنها نماینده ایران در کنار سی گروه اجرایی دیگر در این دوره از این فستیوال بین‌المللی حضور خواهد داشت.

 

این گروه نمایشی که عمده فعالیت‌هایش بر اساس نمایش‌های ایرانی، شناخت و گسترش آن است، نمایش «یک سفر رویایی» به کارگردانی حامد زارعان را با محوریت داستان پهلوان کچل در دو نوبت اجرا می‌کند.

فستیوال بین‌المللی تئاتر خیابانی رومانی

 

علاوه بر بیژن رحمتی لرد، فاطمه حیدری‌فر، مریم خاکسار تهرانی، کمیل شهسواری، رضا بهرامی، سامان خلیلیان و حامد زارعان دیگر بازیگران این اثرند.

 

نمایش مذکور به صورت زنده عروسکی با عروسک‌های «جی‌جی بی‌جی» بصورت دستکشی و نقالی اجرا می‌شود.

 

چهارمین فستیوال بین‌المللی تئاتر خیابانی رومانی از ۵ الی ۱۵شهریور در این کشور برگزار می شود؛ هر کشوری دو ساعت ورک شاپ آموزشی برگزار می‌کند که کارگاه آموزشی این گروه به معرفی نمایش‌ها و عروسک‌های ایرانی اختصاص دارد.

 

فستیوال بین المللی تئاتر رومانی (cibiu) همه ساله در پایتخت فرهنگی اروپای شرقی در ۲۸۰ کیلومتری بخارست برگزار می شود و هنرمندان خیابانی بخشی از این جشنواره‌اند.

 

سیبیو، مرکز شهرستان سیبیو در ترانسیلوانیا، منطقه مرکزی کشور رومانی، از سال ۱۹۹۳ میلادی میزبان جشنواره بین المللی تئا‌تر است.

 

اکنون این جشنواره در مقام سوم بزرگ‌ترین فستیوال‌های هنری اروپا پس از ادینبورگ و آوینیون قرار دارد.(روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رشت)

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه