زمان بارگزاری این صفحه: 12:09 PM UTC

حضور وزيرفرهنگ و ارشاد اسلامي در صومعه سرا/ تصاویر

جلسه شورای اداری شهرستان صومعه سرا با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مسوولین شهرستان و استان تشکیل شد.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

مراسم استقبال مسولين شهرستان صومعه سرا از دکتر علي جنتي وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و نماينده اعزامی هيات دولت به این شهرستان ؛

جلسه شورای اداری شهرستان صومعه سرا با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مسوولین شهرستان و استان تشکیل شد؛

فرماندار صومعه سرا در این جلسه گفت :توجه به بخش کشاورزي مي تواند موجبات رونق اقتصادي شهرستان شود.

حسين اسماعيل پور فرماندار در جلسه شوراي اداري شهرستان اظهار کرد : صومعه سرا ديار سرداران بزرگي چون ميرزا کوچک جنگلي است.

وي بااشاره به توانمنديهاي زياد شهرستان در زمينه هاي کشاورزي و گردشگري تصريح کرد : اين شهرستان در زمينه توليد برنج رتبه دوم و توليد صنوبر رتبه اول را در کشور داراست .

فرماندار صومعه سرا با بيان اينکه شهرستان به منزله مرکزيت و جلگه اي بودن از ويژگيهاي خاصي برخوردار بوده افزود: صومعه سرا زادگاه دلير مرداني در دوران دفاع مقدس بوده و شهر شخصيت هاي علمي بزرگي را درخود پرورانده است .

 

وي درادامه خاطرنشان کرد : اين شهرستان با داشتن 632متر مربع در حدود 100 هزار نفر جمعيت دارا بوده و داراي 96 درصد افراد باسواد آن هم داراي سوادي دانشگاهي مي باشد .

 

اسماعيل پور با بيان اينکه در چنين فضايي خدمت رساني موجب مباهات مي باشد تاکيد کرد : چنين شهرستاني محتاج به مديران فرهنگي مي باشد .

به گفته وي اين شهرستان داراي سه بخش و 7دهستان و داراي دانشگاه هاي پيام نور ، منابع طبيعي ، فني و آزاد بوده و 239 مسجد و 40روحاني و 9 خانه عالم است .

 

فرماندار صومعه سرا اين شهرستان را به لحاظ برخورداري از آب بندانها و منابع طبيعي مبناي کشاورزي ديگر شهرستانها دانست و افزود : 67درصد تالاب مربوط به اين شهرستان بوده است .

 

وي بااشاره به معضلات اين شهرستان يادآور شد : ادامه کمربندي تولم شهر، تقاطع غيرهم سطح خاکيان ، 4خطه کردن محور کليد بر به ماسال – پونل ، فاضلاب شهري ، احداث اورژانس بيمارستان امام خميني (ره) ، و تهيه شناسنامه فرهنگي شهرستان ، توسعه ابنيه هاي تاريخي شهرستان مسيرگردشگري ميرزا ، اجراي طر ح هاي هادي در روستا ، تکميل و تجهيز آسايشگاه غرب گيلان ، تجهيز و نوسازي اراضي کشاورزي ، خسارات ناشي از بارش برف از اين موارد مي باشد .

 

نماينده عالي دولت در صومعه سرا همچنين معضلات تکميل و تجهيزساختمان فرمانداري، چهار خطه کردن محورفومن – بهمبر- پونل از موارد ديگري بيان کرد و از وزير ارشاد خواستار برطرف کردن آن شد .

اسماعيل پور بدهي بانکي کشاورزان را از ديگر مشکلات بخش کشاورزي دانست و اظهار کرد: شهرستان صومعه سرا توانمنديهاي زيادي را در بخش کشاورزي دارد که با بر طرف کردن اين معضلات کشاورزي شهرستان رونق مي يابد.

 

*نماينده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه  با اشاره به مشکلات کشاورزي شهرستان گفت : توجه به زيرساخت هاي کشاورزي در حوزه برنج ، توتون و ابريشم مطالبه مهم کشاورزان صومعه سرايي است .

حميدرضا خصوصي در جلسه شوراي اداري که با حضور وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي همراه بود اظهار کرد : حضور شما براي اين شهرستان توفيقي بوده است .

وي با بيان اينکه در ايام خوبي ميهمان مردم ولايت مدار و مذهبي شهرستان هستيد تصريح کرد : با وجود بهار متاسفانه مردم اين شهرستان مشکلات و دردهاي در دل دارند .

 

نماينده مردم صومعه سرا در مجلس شوراي اسلامي خاطرنشان کرد : مردم اين شهرستان مردمي خوب و علاقه مند به انقلاب بوده و راي قاطعي را به رئيس جمهور در انتخابات داده اند .

 

وي با اشاره به سابقه خانوادگي وزير ارشاد افزود : اميدواريم اين سفر بسيار کوتاه موجباتي فراهم کنند که هيچگاه از ياد و خاطره مردم اين شهر فراموش نشود .

 

خصوصي با بيان اينکه صومعه سرا مديراني است که مدافع دولت تدبير و اميد بوده اظهار کرد : همه مديران اين شهرستان از نظر علمي در کشور رتبه اول را دارند .

 

وي گفت : اميدواريم از اين سفر دولت تدبير و اميد بتوانيم معضلات و مشکلات را از طريق شما به اطلاع رئيس جمهور رسانده تا موجبات خير شود .

 

نماينده مردم صومعه سرا در مجلس با اشاره به مشکل زمين اداراه ارشاد شهرستان اظهار کرد : روزگاري در اين شهر ارشاد اسلامي رو به خاموشي بوده اما اکنون با حضور رئيس جديد حضور هنرمندان 1ررنگ تر و بروز استعدادها بيشترشده است .

 

وي به مذاکرات لوزان و نتايج حاصل از آن اشاره کرد و گفت : امروز به موقعيتي رسيده ايم که پنج کشور قدرتمند جهان پشت يک ميز با ايران براي مذاکره نشسته اند و اين نشان از هويت اسلامي و ايراني ما است.

 

خصوصي صومعه سرا را نماد خدمت دولت تدبير و اميد دانست و افزود : 180 ميليارد تومان در جنبه هاي مختلف خدمت تامين شده است .

 

وي به موضوع آب شرب سالم صومعه سرا اشاره کرد و تصريح کرد: اکنون نبود يک شبکه مناسب فاضلاب شهري جزو مشکلات مهم شهرستان مي باشد .

 

نماينده مردم صومعه سرا در مجلس با بيان اينکه بيش از 115 ميليارد تومان اعتبار از بانک کشورهاي اسلامي براي اين پروژه تامين شده يادآور شد : به اميد خدا با حضور رئيس جمهور و هئيت دولت در استان اميدواريم در آينده نزيک کنلگ اين کار به زمين زده شود .

وي صومعه سرا قطب کشاورزي در کشور دانست و خاطرنشان کرد : در گذشته اين شهرستان با داشتن شرکت ابرايشم و کارخانه ابريشم کشي بيش از چندين هزار اشتغال ايجاد کرده بود اما اکنون با وضعيت نامناسبي مواجه شده است .

 

خصوصي در ادامه يادآور شد : کشت برنج که با رنج انجام شده و همچنين پرورش توتون دچار بي مهري شده است و مردم اين شهرستان به خصوص کشاورزان آن انتظاراتي از رئيس جمهور و هيئت دولت دارند .

 

وي بيان کرد: اين شهرستان نياز داشته تا به زيرساخت هاي آن مانند برنج ، توتون ، ابريشم و دانه هاي روغني مربوط است توجه ويژه شود .

 

به گفته اين مسئول کشاورزي شهرستان صومعه سرا نياز به تکنولوژي جديد و همچنين مساعدت و کمک دولت داشته و از دولت مي خواهيم که زيرساخت ها را براي ما مهيا شود .

 

نماينده مردم صومعه سرا در مجلس تاکيد کرد : انتظارات مردم نيز نبايد به گونه اي باشد که دولت نتواند با تو جه به شرايط موجود اقتصادي و تحريم ها نتواند آنها را برآورده کنند .

 

وي با اشاره به اينکه 70 روستا از روستاهاي صومعه سرا امسال تقويت برق در آن انجام شده است گفت : 70 روستا ديگر نيز باقي مانده که اميدواريم امسال انجام شود.

خصوصي به گازرساني به 50 روستاي در طول ايام دولت آقاي روحاني اشاره کرد و اظهار کرد : 11 روستا انجام شده ? 13 روستا در حال انجام بوده و. 25 روستا مربوط به بند قاف بوده که محتاج به اعتبار اندکي مي باشد .

 

وي در پايان گفت چهار باند کردن مسير کيلدبر – ماسال – پونل و تقاطع غير هم سطح خاکيان و کمربندي تولمات از مطالبات مهم مردم شهرستان از رئيس جمهور و هيئت دولت مي باشد .

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه