زمان بارگزاری این صفحه: 9:31 AM UTC

حضور پروفسور آلبرشت در دانشگاه گیلان.

صدای گیلان – به مناسبت هفته پژوهش،در روز سه شنبه این هفته نشست علمی-حقوقی با حضور پروفسور هانس جرج آلبرشت رئیس بخش جرم شناسی موسسه ماکس پلانک آلمان با همت گروه حقوق دانشگاه گیلان در تالار حکمت برگزار شد.

به گزارش صدای گیلان ، در این نشست ،  عده ای از اساتید گروه حقوق دانشگاه گیلان ، دانشگاه آزاد انزلی و تعدادی  از قضات  دادگستری گیلان حضور داشتند.

ابتدا دکتر عباداله رستمی ریاست دانشکده ادبیات و علوم انسانی به سابقه همکاریهای فرهنگی دانشگاه گیلان و کشور آلمان در راستای تاسیس دانشگاه گیلان در سال 1356 اشاره کرد و چگونگی تاسیس دانشکده علوم انسانی وضعیت کنونی و  نحوه دایر شدن گروه حقوق و گرایشهای مختلف تحصیلات تکمیلی در مقطع کاشناسی ارشد را تشریح کرد.

سپس پروفسور آلبرشت به سخنرانی در خصوص تعیین مجازات با توجه به سیستم حقوق کیفری کشور آلمان بر مبنای اصول حاکم بر حقوق جزا پرداخت  که سخنرانی اش به صورت همزمان به وسیله  ابراهیم نیا دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی دانشگاه امام صادق(ع) برای حاضرین ترجمه می شد.

گفتنی است به جهت  ابراز تمایل پروفسور آلبرشت برای دیدار از موزه میراث روستایی گیلان؛ ریاست دانشکده علوم انسانی دانشگاه گیلان  ٰو دکتر آقابابایی که بلحاظ آشنایی قبلی با موسسه تحقیقاتی ماکس پلانگ و نیز آشنایی با پروفسور آلبرشت مقدامات این سخنرانی را فراهم آورده بود به همراه تنی چند از اعضای هیئت علمی گروه حقوق دانشگاه گیلان و هیئت همراه پروفسور آلبرشتٰ از موزه میراث روستایی بازدید کردند.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه