زمان بارگزاری این صفحه: 12:59 PM UTC

حمله حزب‌الله به اسرائیل

منابع خبری منطقه‌ای، آمار متفاوتی از شمار ‌تلفات نیروی ارتش رژیم اسرائیل در حمله حزب‌الله در مرز با سرزمین‌های اشغالی منتشر کرده‌اند. برخی منابع از کشته شدن ۱۷ نظامی و از جمله یک افسر ارشد اسرائیلی و احتمال اسارت یک تن دیگر خبر داده‌اند.

منابع خبری منطقه‌ای، آمار متفاوتی از شمار ‌تلفات نیروی ارتش رژیم اسرائیل در حمله حزب‌الله در مرز با سرزمین‌های اشغالی منتشر کرده‌اند. برخی منابع از کشته شدن ۱۷ نظامی و از جمله یک افسر ارشد اسرائیلی و احتمال اسارت یک تن دیگر خبر داده‌اند.

به گزارش صدای گیلان به نقل از تابناک، رسانه‌های خبری از حمله حزب‌الله به کاروان نظامیان صهیونیستی در اراضی اشغالی خبر دادند که باعث کشته شدن ۱۵ نظامی صهیونیستی و زخمی شدن ۹ تن از آن‌ها شد.

در حالی که پایگاه خبری «والا» در دقایق اولیه این رویداد گزارش داد، یک بمب دست‌ساز در خودروهای متعلق به ارتش رژیم صهیونیستی منفجر شده، ‌تلویزیون اسرائیل گزارش داد، چند خمپاره از خاک لبنان به اراضی اشغالی شلیک شده است.

تلویزیون «المیادین» نیز از آتش‌ گرفتن یک خودروی زرهی «هامر» بر اثر اصابت یک موشک ضد زره به آن خبر داد.

تلویزیون «العربیه» نیز در خبری جهت‌دار، مدعی تلاش برای به اسارت گرفتن نظامیان صهیونیستی شد. کانال ۱۰ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد، احتمال دارد یک نظامی صهیونیستی نیز مفقود شده باشد.

شبکه تلویزیونی ‌المیادین‌ همچنین از کشته شدن ۱۵ سرباز صهیونیست و زخمی شدن ۹ تن از آن‌ها خبر داد که حال ۵ نفر ‌آن‌ها وخیم است.

برخی پایگاه‌های خبری لبنان نیز گزارش داده‌اند، ‌ارتش رژیم صهیونیستی اصابت موشک ضد زرهی به یکی از خودروهای ارتش صهیونیستی در روستای «القجر» در منطقه جبل دوف در شمال سرزمین‌های اشغالی را تأیید کرده است.

النشره: هلاکت 17 نظامی صهیونیست در مزارع شبعا

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، النشره به نقل از منابع خود تأکید کرد که 17 نفر از نظامیان صهیونیست در این عملیات به هلاکت رسیدند.

شبکه “الجدید” هم از مجروح شدن یک افسر ارشد رژیم صهیونیستی در مزارع شبعا خبر داد.

رسانه های رژیم صهیونیستی تأکید کرده اند که در این عملیات 6 نظامی این رژیم مجروح شده اند که وضعیت 4 نفر از آنان وخیم است.

نظامیان رژیم صهیونیستی در حال انتقال یکی از مجروحان خود - آرشیو

نظامیان رژیم صهیونیستی در حال انتقال یکی از مجروحان خود – آرشیو

نتانیاهو: به سرنوشت غزه بنگرید

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در پی حمله حزب‌الله به نظامیان صهیونیستی در شمال اراضی اشغالی اعلام کرد آنها که ما را به چالش کشیده‌اند به آنچه در غزه رخ داد نگاه کنند.

به نوشته النهار، نتانیاهو در واکنش به حمله حزب‌الله به نیروهای رژیم صهیونیستی در شمال اراضی اشغالی اعلام کرد که حمله به مزارع شبعا را تلافی می‌کنیم. وی افزود: کسانی که ما را در شمال به چالش کشیدند، به سرنوشت غزه نگاه کنند.

به دنبال حمله موشکی حزب الله به کاروان نظامیان صهیونیستی که باعث کشته شدن 15 صهیونیست و زخمی شدن 9 تن از آنها شد، نتانیاهو عازم ستاد فرماندهی وزارت جنگ رژیم صهیونیستی شد.
حزب‌الله عملیات شبعا را بر عهده گرفت

حزب‌الله لبنان ساعتی پس از عملیاتی در جنوب لبنان و در شمال فلسطین اشغالی با انتشار بیانیه شماره یک، مسئولیت این اتفاق را بر عهده گرفت.

طبق گزارش‌های خبری حداقل 15 نظامی صهیونیستی در این حمله کشته شدند.

حزب‌الله در این بیانیه اعلام کرد که «گروه شهدای القنیطره، کاروانی نظامی از اشغالگران را در مزارع اشغالی شبعاء هدف قرار داد».
به گزارش دیلی استار در بیانیه حزب الله زمان این حمله 11:25 صبح چهارشنبه اعلام شده و آمده: (گروه شهدای القنیطره) یک کاوران اسرائیلی متشکل از شماری از خودروهای زرهی با چندین سرنشین از افسران و سربازان صهیونیست، با سلاح موشکی مناسب هدف قرار داده که به نابودی شماری از خودروها و در پی داشتن تلفاتی در صفوف دشمن منجر شد.

دیلی استار گزارش داده که نیروهای اسرائیلی در واکنش تاکنون حدود سی گلوله خمپاره به سوی خاک لبنان شلیک کرده‌اند.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ،


عناوین ویژه