زمان بارگزاری این صفحه: 12:46 PM UTC

حوزه فرهنگ و هنر تحمل جناح، خط و بازی سیاسی را ندارد

مراسم تودیع و معارفه مدیرکل ارشاد اسلامی گیلان ظهر امروز با حضور اصحاب فرهنگ و هنر و معاون حقوقی و پارلمانی وزیر ارشاد و مسئولین استانی برگزار شد. به گزارش ایلنا از رشت، معاون حقوقی وزیر ارشاد با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر جایگاه و اهمیت فرهنگ و هنر، بیان کرد: رهبر […]

مراسم تودیع و معارفه مدیرکل ارشاد اسلامی گیلان ظهر امروز با حضور اصحاب فرهنگ و هنر و معاون حقوقی و پارلمانی وزیر ارشاد و مسئولین استانی برگزار شد.
به گزارش ایلنا از رشت، معاون حقوقی وزیر ارشاد با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر جایگاه و اهمیت فرهنگ و هنر، بیان کرد: رهبر انقلاب در بیاناتشان در جمع مسئولان فرهنگی، هنرمندان را در کنار علما، صاحب‌نظران و روشن‌فکران قرار می‌دهند و از هنرمندان برای پرداختن به مسئله فرهنگ، نقد فرهنگ و توجه به فرهنگ دعوت می‌کنند و این نشان‌دهنده نگاه رهبری نسبت به هنر و هنرمند است.

نوش آبادی با بیان اینکه رهبری منشور هنر و هنرمندی را بیش از همه برای جامعه ما تعریف و بازگو کردند، متذکر شد: مقام معظم رهبری تنها یک شخصیت سیاسی، دینی و فقهی نیست، بلکه ایشان یک شخصیت ممتاز فرهنگی با نگاه‌های‌ خاص و صاحب‌نظرانه در حوزه‌های زیر فرهنگی و هنری مانند موسیقی هستند؛ مقام معظم رهبری در طول انقلاب اهمیت فرهنگ را بیان فرموده‌اند و لذا وظیفه ماست این اهمیت را درک کنیم.

وی با بیان اینکه رهبری هنر جهانی را مدیون سرزمین ایران و هنرمندان ایرانی می‌دانند، ادامه داد: فرهنگ و هنر بهترین و موثرین‌ترین ابزار برای مبارزه با رخنه فرهنگی و مقابله با مافیای رسانه‌ای دنیاست، اما متاسفانه سلاح هنر را در اختیار نگرفته‌ایم؛ برای مصونیت از هجوم نرم اطلاعاتی و رسانه‌ای باید به فرهنگ و هنر اصیل ایرانی – اسلامی پناه ببریم و فرهنگ ایرانی – اسلامی را بازآفرینی کنیم.

نوش‌آبادی با تاکید بر اینکه زبان هنر حوادث عظیم را تبیین و تشریح و اذهان را روشن می‌کند، گفت: موسیقی یکی از عرصه‌های چالش‌برانگیز هنری است اما مقام معظم رهبری در این حوزه دیدگاه روشن و توصیه‌های ظریفی دارند که کمتر از توصیه‌های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی ایشان نیست؛ رهبری پایه موسیقی را پایه الهی می‌دانند و هنر موسیقی را بسیار اثرگذار معرفی می‌کنند و می‌فرمایند «برای باز تولید فرهنگ باید به هنر اهمیت دارد و آن را اعتلا بخشید و تقویت کرد»؛ البته رضایت الهی مورد تاکید ایشان در همه کارهاست.

وی، موسیقی را یکی از موضوع‌های چالش برانگیز در بعضی از استان‌ها دانست و خاطرنشان کرد: موسیقی پاک و مقدس باید برای استفاده جامعه تولید شود.
نوش‌آبادی خواستار نگاه واقع‌بینانه در عرصه‌های مختلف شد و اظهار کرد: حوزه فرهنگی و دینی نیازمند تلاش ویژه متولیان است.
وی با بیان اینکه عرصه فرهنگ و هنر نیازمند تلاش جهادگونه و عزم ملی است، یادآور شد: خود را ملزم می‌دانیم از تمام ظرفیت‌های جامعه برای توسعه برنامه‌های فرهنگی استفاده کرده و در راستای رهنمودهای مقام معظم رهبری حرکت کنیم.

معاون حقوقی مجلس و امور استان‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی حوزه فرهنگ و هنر را در خدمت این قشر از جامعه دانست و بیان کرد: حوزه فرهنگ و هنر تحمل جناح، خط و بازی سیاسی را ندارد و اگر بدانیم در نقطه‌ای نگاه ویژه سیاسی حاکم است، با این موضوع برخورد می‌کنیم.
نوش آبادی با تاکید براینکه نگاه اعتدالی افراط و تفریط را بر نمی‌تابد، اضافه کرد: تحمل مدیران متعصب در حوزه فرهنگ قابل پذیرش نیست.

مطالب بیشتر؛






عناوین ویژه