زمان بارگزاری این صفحه: 10:11 PM UTC

حیران متعلق به گیلان است/ همه باید به قانون متعهد باشیم

شفقی با اشاره به انتقاد یکی از نمایندگان مجلس درباره نصب تابلوی فرمانداری و بخشداری مرکزی آستارا در محدوده منطقه حیران تصریح کرد؛ طبق تقسیمات کشوری، دو روستای «ونه بین» و «حیران» از روستاهای بخش مرکزی آستارا است.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

فرماندار آستارا با اشاره به اهمیت حفظ منابع طبیعی تاکید کرد: منطقه حیران بخشی از سرمایه های ملی استان گیلان محسوب می شود که حفظ و حراست از عرصه های آن وظیفه همگان است.

 

سیروس شفقی عصر چهارشنبه در جمع اصحاب رسانه گفت: گردنه حیران از نقاط دیدنی و پرجاذبه کشور در استان گیلان است و مسئولان شهرستان آستارا و استان گیلان هرگز اجازه نخواهند داد که چشم انداز منطقه زیبای حیران با ساخت و سازهای غیرموجه، تخریب شود.

 

وی منابع طبیعی را سرمایه اصلی مردم گیلان دانست و تأکید کرد: گیلانیان به اهمیت عرصه های منابع طبیعی واقف بوده و از این عرصه ها به خوبی محافظت می کنند.

 

شفقی با اشاره به انتقاد یکی از نمایندگان مجلس درباره نصب تابلوی فرمانداری و بخشداری مرکزی آستارا در محدوده منطقه حیران تصریح کرد: بر اساس قوانین و مدارک مستند و طبق تقسیمات کشوری، دو روستای «ونه بین» و «حیران» از روستاهای بخش مرکزی آستارا در استان گیلان بوده و در حوزه جغرافیایی و سیاسی شهرستان آستارا قرار دارند.

 

وی با بیان اینکه منطقه حیران در جاده آستارا – اردبیل جزء مناطق مصوب شده سازمان گردشگری و میراث فرهنگی استان گیلان برای توسعه گردشگری طبیعی است، افزود: همه باید به قانون متعهد باشیم و اگر حرفی خلاف قانون زده شود، به طور یقین تبعات خاص خود را خواهد داشت.

 

شفقی تصریح کرد: مسئولان استان های همجوار باید برای حریم جغرافیایی، سیاسی و اجتماعی همدیگر احترام قائل شده و قوانین تقسیمات کشوری را تمکین کنند.

 

فرماندار آستارا افزود: در حال حاضر و طبق نامه شماره ۷۶ / ۱۸۳۱۰ مورخه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۴، معاون راهداری سازمان راهداری های کشور مبنی بر انطباق نگهداری راه ها بر اساس مرز جغرافیایی استان ها و به استناد بند مصوب آن، مقرر شده تا صدور کلیه مجوزهای عمرانی در حاشیه ۲۰ کیلومتری جاده حیران توسط ادارات ذیربط استان گیلان و شهرستان مرزی بندر آستارا صادر شود.

 

در دهه ۷۰ و در پی تأسیس اداره کل راه و ترابری استان اردبیل، ۲۰ کیلومتر از جاده حیران در محور مواصلاتی استان گیلان، به استان اردبیل واگذار شد که این مسأله پس از گذشت دو دهه محل مناقشات دو استان همجوار است.(مهر)

 

مطالب بیشتر؛

  • دیدار رییس جمهوری با رهبر معظم انقلاب اسلامی صدای گیلان؛حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری در آستانه سفر به نیویورك برای شركت در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد، با حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار و گفت‌وگو كرد.   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری؛ در این دیدار، رهبر معظم انقلاب […]
  • اولویت ثبت جهانی ماسوله در صورت رفع موانع صدای گیلان - معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بیان کرد: فرآیند ثبت جهانی شهرک تاریخی ماسوله در صورت رفع موانع، در اولویت قرار می گیرد.
  • آیا وزارت علوم سهم سید محمد خاتمی است؟ سخنان اخیر روح الله حسینیان ،عضو جبهه پایداری مجلس مبنی بر اینکه من باور ندارم که وزارت علوم سهم سید محمد خاتمی است و اگر اینگونه باشد دولت نباید به کسی باج دهد،به نظر می رسد سویه دیگر و شاید پنهان عدم اعتماد مجلس به گزینه های دولت برای وزارت علوم را اشکار می […]
  • اعدام قاچاقچی سرشناس مواد مخدر در زندان مرکزی رشت یک قاچاقچی مواد مخدر با سوابق متعدد بنام محمد رضا رنجبر کرمانی معروف به یاکوزا صبح امروز در زندان مرکزی رشت به دار مجازات آویخته شد.
  • سه کشته در حوادث رانندگي جاده هاي گيلان حوادث گیلان - 2 تصادف در جاده های گیلان سه کشته بر جای گذاشت.یک نظر یا دیدگاه برای “حیران متعلق به گیلان است/ همه باید به قانون متعهد باشیم”

  1. ستار نوشته است:

    حیران حیران کننده = آستارای دوست داشتنی = گیلان بافرهنگ = ایران اسلامی
عناوین ویژه