زمان بارگزاری این صفحه: 4:08 AM UTC

خانه‌ای که دیوارهایش رشد می‌کند+عکس

صدای گیلان؛یک استاد دانشگاه نیویرک از یک خانه عجیب رونمایی کرده است که دیوراهایش از درختان زنده ساخته شده و به شکل طبیعی رشد می کند.

خانه با دیوارهای رشد درختی

“میچل یوآخیم”، پروفسوری از دانشگاه نیویورک، از نوعی طرح خانه درختی رونمایی کرده که کاملا از گیاهان زنده ساخته شده است.

به گزارش صدای گیلان به نقل از العالم، این خانه دارای سه ستون از تنه درخت است و شاخه‌های درختان نیز به عنوان دیوار رشد می‌کنند. در بخش بیرونی ساختمان، لایه‌ حفاظتی متراکمی از درختان مو وجود دارد که با کیسه‌های خاک و گیاهان در حال رشد ترکیب شده است.
این سازه به گونه‌ای طراحی شده که تقریبا در هر مرحله از چرخه حیاتش به ساکنان خود مواد غذایی ارایه می‌دهد. باغ‌های آن و دیوارهای خارجی‌اش به طور مداوم مواد خوردنی را برای حیوانات و اشخاص فراهم می‌کنند.
در بخش داخلی، ترکیب خاک رس و کاه، بنا را عایق کرده و رطوبت را مسدود می‌کند و لایه نهایی گل صاف نیز مانند گچ برای راحتی زیبایی ظاهری خانه به کار می‌رود. این طرح دارای سه اتاق خواب، حمام، اتاق نشیمن باز و آشپزخانه است.
درخت مزبور زیست‌بوم را به عنوان منبعی پایدار در آغوش گرفته و به آن آسیبی نمی‌رساند.

خانه با دیوارهای رشد درختی alalam_635503786599322549_25f_4x3 alalam_635503786840766691_25f_4x3 alalam_635503788196742275_25f_4x3 خانه‌ای که دیوارهایش رشد می‌کند+عکس

مطالب بیشتر؛

  • وام خرید خودرو ۱۵ میلیون تومان شد شورای پول و اعتبار سقف وام خرید خودروی تولید داخل را ۱۵ میلیون تومان و وام ودیعه مسکن را ۸ میلیون تومان تعیین کرد.
  • احمدشاه قاجار و اولین هواپیما در ایران/ عکس صدای گیلان - گرچه اولین پرواز بشر با هواپیما در سال 1903 توسط برادران رایت انجام شد اما ده سال طول کشید تا خلبانی لهستانی اولین هواپیما را بر فراز آسمان ایران به پرواز […]
  • جسد سرنشین هواپیمای سبک تفریحی پیدا شد صدای گیلان - جسد سرنشین هواپیمای دو نفره سبک که در شهرستان تنکابن سقوط کرده بود امروز در سواحل ' تیلورسر ' نشتارود پیدا شد.
  • محمدعلی سپانلو درگذشت محمدعلی سپانلو؛ نویسنده، شاعر و مترجم پیشکسوت و از نخستین اعضای کانون نویسندگان ایران، شامگاه دوشنبه ۲۱ اردیبهشت ماه در سن ۷۵ سالگی در بیمارستان جم تهران دارفانی را وداع گفت. […]
  • به یک منشی خانم با مدرک دکترا نیازمندیم!/عکس ایسنا؛ تصویر زیر، یک آگهی دعوت به همکاری را نشان می‌دهد که در آن برای استخدام یک منشی فوق لیسانس یا دکترا اعلام نیاز شده است. این آگهی در نیم‌تای پایین صفحه اول روزنامه «همشهری» منتشر شده […]


عناوین ویژه