زمان بارگزاری این صفحه: 12:50 PM UTC

خبرنگاران رسالت عظیمی برعهده دارند که کار پیامبرگونه می‌کنند

امام جمعه شفت با بیان اینکه دشمن در صدد تخریب افکار نسل سوم در راستای قداست بخشیدن به خاندان رزیم پهلوی است، گفت: خبرنگاران باید فسادی که در این خاندان بود و دیکتاتوری که وجود داشته را برای نسل سوم بازگو کنند.

به گزارش صدای گیلان ، حجت الاسلام سیدعبدالله هاشمی، امام جمعه شفت ظهر امروز(4 بهمن) در نشست با خبرنگاران کاروان فجر گیلان اظهار کرد: خبرنگاران رسالت عظیمی برعهده دارند که کار پیامبرگونه می‌کنند.

وی با بیان اینکه کار نبی ابلاع وحی و خبر به مردم است، افزود: در همین راستا خبرنگاران هم کار رساندن خبر درست به مردم را بر عهده دارند.

امام جمعه شفت با بیان اینکه بحث توفق سلطه غرب مخصوصا بعد از جنگ جهانی دوم در راستای عرصه ارتباطات و اطلاعات است، گفت: نفوذی که بعد از جنگ جهانی دوم مخصوصا آمریکا و نفوذش در سازمان ملل به دست آورد در عرصه فناوری و ارتباطات و تصریح در رساندن این اطلاعات به عامه مردم در کل جهان یک تفوقی پیدا کردند.
هاشمی با بیان اینکه از این امر به عنوان تفوق سلطه خبری در عرصه جهانی یاد می‌شود، تصریح کرد: خبرنگاران مسلمان، متعهد، مومن و انقلابی که می‌خواهند جهادی عمل کنند امروز رسالت عظیمی است.

وی با اشاره به تعبیرات مقام معظم رهبری در ارتباط با اصحاب رسانه خاطرنشان کرد: کسانی که در این عرصه فعالیت می‌کنند کلیه اطلاعات را در عرصه‌های سایبری و مجازی رصد کنند و به دست آورند و در عرصه جنگ نرم خود را از هر جهت برای مقابله با سلطه خبری استکبار و غرب و مخصوصا آمریکا مهیا کنند.

امام جمعه شفت اظهار کرد: حربه‌ای که دشمنان‌ امروز استفاده می برند اکاذیب، ریاکاری و دوگانه برخورد کردن با مباحث است.

هاشمی با بیان اینکه دشمنان در عرصه خبر از الفاط دهن پرکن مانند آزادی بیان و آزادگی قلم استفاده می‌کنند، افزود: دشمنان از طرفی آزادی بیان را عنوان می‌کنند و از طرف دیگر اگر فردی در راستای افسانه هولوکاست تصمیم به انتقاد یا بررسی بگیرد، وی را از هستیش ساقط می‌کنند.

وی با بیان اینکه کسانی که دم از آزادی بیان می‌زنند خبرنگارانی را که در غزه در حال اطلاع رسانی درست به مردم بودند را کشتند، گفت: آنها با ترفند آزادی بیان مقدسات یک و نیم میلیارد مسلمان جهان را اهانت می‌کنند.

امام جمعه شفت با بیان اینکه دشمن در صدد تخریب افکار نسل سوم در راستای قداست بخشیدن به خاندان رزیم پهلوی است، تصریح کرد: خبرنگاران باید فسادی که در این خاندان بود و دیکتاتوری که وجود داشته را برای نسل سوم بازگو کنند.

هاشمی با بیان اینکه اهمیت رسالت خبری و خبرنگاری در این برهه از زمان پوشیده نیست، خاطرنشان کرد: خبرنگاران باید توجه داشته باشند هر اخباری را بازگو نکنند و خبر درست را از غلط تفکیک کنند و آنچه که به مصالح اسلام و مردم است درست و دقیق اطلاع رسانی کنند.

وی اظهار کرد: خبرنگاران باید فراجناحی عمل کنند که این امر برای کشور خوب است و صداقت در گفتار و اخبار را رعایت کنند.

امام جمعه شفت با بیان اینکه عده‌ای در کشور بحث رفراندوم را بیان می کنند، افزود: ان افراد خوابند و یا خود را به خواب زده‌اند.

هاشمی گفت: خبرنگاران باید حرکتی کنند و مردم را آگاه کنند که در 22 بهمن رفراندومی دوباره به وجود آورند و مردم به صحنه بیایند و یک آری دیگر به نطام مقدس جمهوری اسلامی بدهند.

وی با بیان اینکه خبرنگاران باید ورای زمان خود عمل کنند، تصریح کرد: خبرنگار مطلبی را که امروز بیان می‎کند باید فتنه‌ای که در آینده قرار است اتفاق بیفتد را خنثی کند و بصیرت را به مردم ابلاع کند که این امر رسالت عظیم یک خبرنگار است./شبستان

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه