زمان بارگزاری این صفحه: 9:33 AM UTC

خجالت‌آورترین یادگاری در گیلان

گیلان – رها کردن زباله در طبیعت خجالت‌آورترین یادگاری گردشگران به گیلان است.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

منطقه گیلان، گیلان استانی زیباست و به همه هموطنانمان در کشور جمهوری اسلامی ایران که می‌آیند و از این طبیعت زیبا لذت می‌برند، تعلق دارد.

شهاب.ب یکی از شهروندان شهر رشت در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا با اشاره به اینکه در ایام تعطیلات، حضور مسافرین جنب و جوش خاصی به شهر می‌دهد، گفت: جذب گردشگر از برنامه‌های مهم هر کشور است تا به وسیله آن درآمد مردم منطقه با خدمات‌رسانی افزایش یابد، اما در گیلان گردشگران زیادی ورود می‌کنند، ولی در درآمد مردم استان چندان تاثیری دیده نمی‌شود.

 

وی خاطرنشان کرد: این طور به نظر می‌رسد با کمترین هزینه‌ای که مردم دیگر استان‌ها می‌توانند تعطیلات را بگذرانند، استان گیلان است زیرا برای خواب با خود چادر و برای خوراک با خود مواد غذایی از شهرشان به استان می‌آورند.

 

خواب و خوراک بدون هزینه برخی از گردشگران در گیلان

وی اضافه کرد: مشاهده می‌شود که برخی از مسافران به جای پرداخت اقامت در هتل و یا اماکن گردشگری در کنار خیابان‌ها می‌خوابند تا هزینه‌ای را پرداخت نکنند و این امر یکی از دلایل کم نصیب بودن گیلان از ورود گردشگر به گیلان است.

 

بهار.ج یکی دیگر از ساکنان شهر رشت در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا گفت: من بارها دیده‌ام که گردشگران حتی تخم‌مرغ و یا کنسرو ماهی را از شهر خود خریداری می‌کنند و با خودروهایشان به گیلان می‌آورند.

 

وی افزود: اغلب گردشگران فقط از خودشان زباله برای گیلان به یادگار می‌گذارند و این یکی از خجالت‌آورترین یادگاری‌های این مسافرین است.

 

روز طبیعت امسال ۲۵۰۰ تن زباله در گیلان تولید شد

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، محمدرضا برجی مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان با اشاره به اینکه در روز طبیعت امسال ۲۵۰۰ تن زباله در گیلان تولید شد، گفت: هیچ یک از مراکز دفن زباله گیلان بهداشتی و اصولی نیست و میزان این زباله بر حجم زباله‌های استان اضافه کرد.

 

وی از مردم خواست تا با جدیت بیشتری در حفظ محیط زیست تلاش کنند و خاطرنشان کرد: برخی افراد ناآگاه، برخورد بی‌رحمانه با طبیعت داشتند این در حالیست که گیلان با بحران زباله روبروست.

 

برجی گفت: این گونه رفتار کردن با طبیعت و نعمت‌های خداوندی شایسته ایرانی بودن‌مان نیست و در هیج کجای تاریخ این سرزمین توصیه به تخریب محیط زیست نشده است.

 

گیلان با بحران زباله روبروست

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان اضافه کرد: همانطور که اساس اسلام بر پاکیزگی است و روایات متعددی درباره حفظ پاکیزگی و نگهداری از درختان و زمین و آب نقل شده است، همه ما باید به وظیفه شرعی، اخلاقی و قانونی خود در حفظ محیط زیست و عدم تخریب آن عمل کنیم.

 

وی تاکید کرد: هرگونه شکار و صید و زنده‌گیری حیات‌وحش همچنان ممنوع است و جرم محسوب می‌شود.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ،


عناوین ویژه