زمان بارگزاری این صفحه: 5:07 PM UTC

خزر؛ منتقدان مسکن مهر رشت حق داشتند

صدای گیلان – روزنامه خزر در شماره روز چهارشنبه سیزدهم اسفندماه مطلبی را با عنوان منتقدان مسکن مهر رشت حق داشتند به قلم رضا احمدی سراوانی منتشر کرده است./ این متن که در ایرنا بازنشر شده را در زیر مشاهده می کنید؛

 پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

سخنان صریح استاندار گیلان در دیدار با مدیران منابع طبیعی استان تاکیدی بود بر آنچه که طی چند سال اخیر بارها از سوی روزنامه خزر مطرح گردیده و نسبت به واگذاری بهترین زمین های کشاورزی شهرستان رشت برای ساخت مسکن مهر اعتراض شده بود .

اقدامی که باعث تشدید تراکم جمعیت در مرکز استان کور تر شدن گره ترافیک در رشت و مهم تر از همه نابودی بزرگترین مجتمع کشاورزی در شمال کشور گردید.

دکتر نجفی در این دیدار گفت که اگر من بودم هرگز اجازه نمی دادم تا زمین های با ارزش کشاورزی سپیدرود به ساخت مسکن مهر و شهرک صنعتی واگذار شود.

اقدامی که متاسفانه در سال های پایانی دولت قبلی صورت گرفت و به جای اختصاص بافت های فرسوده رشت به ساخت مسکن مهر، بهترین زمین های کشاورزی دامپروری سپیدرود تصاحب شد و در نتیجه این دامپروری پر سابقه که سال ها پیش شیر و مرغ بخش اعظم گیلان را تامین می کرد، از گردونه تولید و فعالیت باز ماند.

از همان زمان مصوبه دولت سابق در سفر استانی به گیلان بود که بارها در مخالفت با این مصوبه نوشتیم و مسوولان را از اجرای آن بر حذر داشتیم .

اکنون هرچند کار از کار گذشته و متاسفانه مسوولان سابق استان اعتنایی به انتقادات نکردند اما باید امیدوار شد که بالاخره مدیر ارشد گیلان به صراحت از خطای مدیران سابق انتقاد کرد و تصمیم آنان را نادرست و ضد توسعه استان دانست .

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ،


عناوین ویژه