زمان بارگزاری این صفحه: 3:39 AM UTC

خزر؛ گیلان استان بیستم !

صدای گیلان – روزنامه خزر در شماره روز سه شنبه بیست و پنجم آذرماه مطلبی را با عنوان ‘ گیلان استان بیستم ‘ به قلم رضا احمدی سراوانی منتشر کرده است./این مطلب که توسط ایرنا بازنشر شده است را در ذیل مشاهده می کنید:

صدای گیلان : بر اساس تازه ترین آمارهای رسمی، متوسط رفاه اقتصادی در گیلان پایین تر از 19 استان کشور است. در همین حال یک نماینده رشت در مجلس اخیرا گفته است که 250 هزار گیلانی زیر خط مطلق فقر زندگی می کنند!

اینکه گیلان استان بیستم کشور در رفاه اقتصادی است، بهت آور است .

استانی که زمانی شماره یک خوانده می شد، اکنون از بسیاری از استان های کشور عقب تر و رفاه اقتصادی مردم آن پایین تر از میانگین کشوری است.

تمام این واقعیات تلخ در شرایطی است که به گفته مسوولان بسیاری از بانک ها و موسسات مالی، پول مردم این استان را جمع آوری کرده و در استان های دیگر سرمایه گذاری می کنند.

از سوی دیگر وضعیت اقتصادی گیلان به گونه ای است که عمده کالاهای مصرفی این استان وارد می شود که بیانگر پایین بودن قدرت تولید در استان و در نتیجه خروج حجم بیشتر پول از گیلان است.

وضعیتی که البته با تقویت بخش های کشاورزی ، صنعت و گردشگری در گیلان قابل ترمیم بوده تا با ایجاد کسب و کار های بیشتر ، رفاه اقتصادی نیز در استان افزایش یابد.

مطالب بیشتر؛

  • از 53شهرگیلان 32شهر دارای عناصربارز گردشگری هستند دکتر روشن بابایی، عضو هیات علمی دانشگاه گیلان در مرکز خدمات سرمایه‌گذاری گیلان عنوان کرد؛ کمتر استانی در کشور قابلیت های گردشگری گیلان را دارد.
  • خزر؛ منتقدان مسکن مهر رشت حق داشتند صدای گیلان - روزنامه خزر در شماره روز چهارشنبه سیزدهم اسفندماه مطلبی را با عنوان منتقدان مسکن مهر رشت حق داشتند به قلم رضا احمدی سراوانی منتشر کرده است./ این متن که در ایرنا بازنشر شده را در زیر مشاهده می […]
  • ورود بیش از 35میلیون گردشگر به گیلان در سال93 مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان ر خصوص سفرهای صورت گرفته به استان گیلان گفت؛ آمار ثبت شده از ماندگاری گردشگران تنها در مکان های اقامتی ثابت و موقت استان 34میلیون و 799هزار و 378نفر […]
  • ارایه بسته های گردشگری نوروزی توسط دفاتر خدمات مسافرتی گیلان صدای گیلان - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان از ارایه بسته های تخصصی گردشگری توسط دفاتر خدمات مسافرتی استان در نوروز 94خبر داد.
  • روزنامه خزر؛ دوباره ثابت قدم! صدای گیلان - روزنامه خزر در شماره روز دوشنبه سیزدهم بهمن ماه مطلبی را با عنوان 'دوباره ثابت قدم ' به قلم رضا احمدی سراوانی منتشر کرده است./ این متن که توسط ایرنا بانشر شده است را در ذیل مشاهده می کنید؛ […]

کلیدواژه ها: ، ، ، ،


عناوین ویژه