زمان بارگزاری این صفحه: 12:22 PM UTC

خشن ترین و خطرناک ترین شهرهای دنیا

صدای گیلان – رتبه بندی ارائه شده توسط موسسه مکزیکی، شامل شهرهایی با جمعیت بالای ۳۰۰ هزار نفر می شود و کشتارها در مناطق جنگی یا مناطقی که داده مشخصی در مورد آن ها در دسترس نیست را در نظر نگرفته است.

 پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

رتبه بندی ارائه شده توسط موسسه مکزیکی، شامل شهرهایی با جمعیت بالای ۳۰۰ هزار نفر می شود و کشتارها در مناطق جنگی یا مناطقی که داده مشخصی در مورد آن ها در دسترس نیست را در نظر نگرفته است.

به گزارش صدای گیلان به نقل از مهر، رتبه بندی جدیدی از خشن ترین و خطرناک ترین شهرهای دنیا توسط «شورای شهروندان مکزیک برای امنیت عمومی و عدالت کیفری» معرفی شده که معیار این لیست، تعداد قتل های رخ داده در شهرها بوده است.

جالب است بدانید که هر چند کشورهای آمریکای جنوبی تنها ۸ درصد جمعیت دنیا را در خود جای داده اند، اما بنابر آمارهای سازمان ملل یک سوم کل قتل های دنیا در این ناحیه اتفاق می افتد.

قاچاق مواد مخدر، جنگ های تبهکاران، بی ثباتی سیاسی، فساد و فقر در این منطقه دست به دست هم داده اند تا موجب بروز خشونت ها و نا امنی های بسیاری در این منطقه شوند.

رتبه بندی ارائه شده توسط موسسه مکزیکی، شامل شهرهایی با جمعیت بالای ۳۰۰ هزار نفر می شود و کشتارها در مناطق جنگی یا مناطقی که داده مشخصی در مورد آن ها در دسترس نیست را در نظر نگرفته است. در نتیجه، احتمالاً برخی شهرهای خطرناک جهان در این لیست نیامده اند. این لیست به ترتیب صعودی مرتب شده؛ یعنی هر چه پایین تر بروید، شهرها خطرناک تر می شوند. اعدادی که در مقابل نام هر شهر و در داخل پرانتز می بینید، تعداد کشتار به وقوع پیوسته در این شهرها به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر است.

آمار خطرناک ترین شهرهای جهان بدین شرح است :

۱. سان پدرو سولا، خطرناک ترین شهر جهان در هندوراس که با اختلاف زیاد در صدر لیست ایستاده است (۱۷۱.۲۰)
۲. کاراکاس، ونزوئلا (۱۱۵.۹۸)
۳. آکاپولکو، مکزیک (۱۰۴.۱۶)
۴. ژائو پسوآ، برزیل (۷۹.۴۱)
۵. دیستریو سنترال، هندوراس (۷۷.۶۵)
۶. ماسیو، برزیل (۷۲.۹۱)
۷. والنسیا، ونزوئلا (۷۱.۰۸)
۸. فورتالزا، برزیل (۶۶.۵۵)
۹. کالی، کلمبیا (۶۵.۲۵)
۱۰. سائو لوئیس، برزیل (۶۴.۷۱)
۱۱. ناتال، برزیل (۶۳.۶۸)
۱۲. سیوداد گوایانا، ونزوئلا (۶۲.۱۳)
۱۳. سان سالوادور، السالوادور (۶۱.۲۱)
۱۴. کیپ تاون، آفریقای جنوبی (۶۰)
۱۵. ویتوریا، برزیل (۵۷)
۱۶. کویابا، برزیل (۵۶.۴۶)
۱۷. سالوادور، برزیل (۵۴.۳۱)
۱۸. بلم، برزیل (۵۳.۰۶)
۱۹. سنت لوئیس، میسوری امریکا (۴۹.۹۳)
۲۰. ترسینا، برزیل (۴۹.۴۹)

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه