زمان بارگزاری این صفحه: 12:54 PM UTC

خطیب بحرینی؛ شیعیان خلیج فارس را سرکوب کنید

خطیب مسجد کانو بحرین با تکفیر شیعیان، خواهان برخورد خشن با شهروندان شیعه کشورهای عربی حوزه خلیج فارس شد و آنان را هواداران ایران نامید.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

به تازگی فیلم سخنرانی جلال الشارقی، خطیب مسجد کانو در بحرین، در اینترنت منتشر شده که وی سران کشورهای عربی حوزه خلیج فارس را به رفتار خشن با کسانی که آنها را اتباع ایران می نامد؛ دعوت می کند. صفت اتباع ایران معمولا اتهامی است که به طایفه شیعه در کشورهای عربی وارد می شود.

گفتنی است روحانیون اهل سنت هوادار دولت بحرین درخطبه های نماز جمعه هفتگی به شیعیان حمله و آنان را کافر توصیف می کنند و این اقدام وقیحانه نیز با چشم پوشی مقام های بحرینی روبرو می شود و این درحالی است که قانون بحرین تعدی به مذاهب را جرم می داند و از سویی بیشتر مردم بحرین را شیعیان تشکیل می دهند.

 

الشارقی در خطبه های خود خطاب به دولت های عربی کشورهای حوزه خلیج فارس گفت: نسبت به ستون پنجم، پیروان عبدالله بن سلول، هواداران عبدالله بن سبا یهودی” هوشیار باشید. که همه اینها صفاتی است که روحانیون سلفی، تکفیری و وهابی ضد شیعیان استفاده می کنند.

 

وی افزود: باید نسبت به آنان هوشیار باشیم و به شدت با آنان برخورد کنیم اینان طرفداران مجوس و هواداران ایران هستند که باید با احتیاط با آنان برخورد کنیم .

 

خطیب مسجد کانو در خطبه های خود بحرین خاطرنشان کرد که “توفان قاطعیت” (ائتلاف عربستان) که یمن را هدف قرار داد باید این منافقان را نیز هدف قرار دهد./منبع؛ العالم

مطالب بیشتر؛


عناوین ویژه