زمان بارگزاری این صفحه: 7:35 PM UTC

خط دریایی آستارا و اروپا برای نخستین بار در تاریخ افتتاح شد

این خط دریایی، خط واردات و صادرات است و تجار و بازرگانان سراسر کشور نیز می‌توانند از این خط استفاده کنند.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی از افتتاح خط دریایی بین آستارا و اروپا برای اولین بار در تاریخ جمهوری اسلامی خبر داد.

به گزارش صدای گیلان به نقل از  ایلنا، صفر نعیمی رز با اعلام این خبر اظهار کرد: بعد از گذشت قریب به چهار دهه از عمر نظام مقدس جمهوری اسلامی برای اولین بار سه فروند کشتی ۵۰۰۰ تنی از اروپا (رومانی و بلغارستان) به مقصد آستارا MDF خام بارگیری کرده و پس از طی مدت ۲۲ روز مسافت دریایی روز سه‌شنبه هفته جاری در اسکله شهرستان مرزی بندر آستارا پهلو خواهند گرفت.

وی افزود: ورود این کشتی‌ها به اسکله آستارا به نوعی افتتاح خط دریایی بین آستارا و اروپاست و می‌تواند تاثیر بسزایی در شکوفایی اقتصاد شهرستان آستارا، استان گیلان و کل کشور داشته باشد.

نعیمی رز خاطرنشان کرد: این خط دریایی، خط واردات و صادرات است و تجار و بازرگانان سراسر کشور نیز می‌توانند از این خط استفاده کنند.

وی افزود: قطعا مسئولین شهرستان آستارا و مدیران استان گیلان همکاری لازم را در این زمینه با تجار و بازرگانان خواهند داشت.

این نماینده مجلس در پایان گفت: شهرستان آستارا با وجود مردمانی مرزدار، مرزبان و مرزنشین دارای موقعیت منحصربه فردی است و از مزیت مرز دریایی و مرز خاکی برخوردار است و در آینده‌ای نزدیک در سایه دولت اعتدال، تدبیر و امید و با درایت استاندار گیلان به مرز ریلی با آذربایجان نیز مجهز خواهد شد و این سه مزیت می‌تواند سکوی پرتابی برای اقتصاد راکد منطقه باشد.

مطالب بیشتر؛


عناوین ویژه