زمان بارگزاری این صفحه: 7:30 PM UTC

خلیلی از شهرداری رشت برکنار و کریم سرپرست ، سرپرست شد

شهردار رشت در شصت و پنجمین جلسه فوق العاده شورای اسلامی با 10رای موافق و پنج رای مخالف عزل و سرپرست جدید شهرداری تعیین شد.خلیلی در هفتم آذر سال گذشته با 11 رای به عنوان شهردار کلانشهر رشت انتخاب شده بود.

به گزارش صدای گیلان به نقل از ایرنا، محمدابراهیم خلیلی از هفتم آذر سال گذشته با 11رای به عنوان شهردار رشت انتخاب و به مدت 10ماه توانست بر کرسی کلانشهر رشت تکیه بزند.

در این نشست که شبانگاه سه شنبه در عمارت این شورا با دستور بررسی استیضاح شهردار رشت وارد شور شد دو نفر موافق و دو نفر مخالف نظرات خود را بیان کردند.

در این جلسه پس از رای بر عزل شهردار، ‘کریم سرپرست’ یکی از مدیران شهرداری رشت با 9رای به عنوان سرپرست شهرداری رشت معرفی شد که مراسم معارفه وی روز چهارشنبه انجام می شود.

اعضای شورای شهر رشت پیشتر پنج سووال در خصوص عملکرد شهردار رشت مطرح کردند بودند که شهردار در مدت قانونی در جلسه علنی شورا حاضر شد که پاسخ های وی اکثر اعضای شورا را قانع نکرد.

اعضای شورای اسلامی شهر رشت در جلسه بررسی استیضاح شهردار رشت عملکرد وی را در مدت تصدی شهرداری ضعیف ارزیابی کردند ولی شهردار در پاسخ، اشکالات طرح شده را وارد ندانست و آن ها را به مشکلات کنونی و بودجه شهرداری مرتبط دانست.

خلیلی اشکالات وارده را بر اساس شاخص های لوایح ارایه شده شهرداری به شورا، بودجه و طرح های ارایه شده شورا به شهرداری رد کرد و گفت: در زمان تصدی مسوولیت این شهرداری از وضعیت مناسبی برخوردار نبود و زمان زیادی صرف پرداخت حقوق ها و معوقه های کارکنان و رسیدگی به رفع مشکلات شد.

وی مدعی شد: تاکنون هیچ طرحی از سوی اعضای شورا به شهرداری ارایه نشده و فقط یک طرح آن هم از سوی کمیسیون فرهنگی به شهرداری فرستاده شده است .

وی اظهار کرد: 104لوایح از سوی شهرداری به شورا ارسال شده است که پاسخ 82 لایحه هنوز از سوی شورا داده نشده است.

وی خاطرنشان کرد: ارزیابی عملکرد شهردار فاقد شاخص های مشخصی است و شهرداری رشت در سال جاری با توجه به بیشترین چالش ها کارهای بزرگی در شهر رشت انجام داده است.

وی در خصوص ایراد روند کند طرح های شهرداری نیز گفت: هم اکنون طرح های زیرساختی در شهر رشت از جمله طرح نهضت آسفالت و جمع آوری روان آبهای سطحی در حال انجام است .

وی یادآورشد: در هفته گذشته طی دو روز 107میلیمتر باران در شهر رشت بارید که اگر در سال گذشته می بارید مشکلات زیادی برای مردم ایجاد می کرد ولی مشکل آبگرفتگی امسال به نسبت سال های قبل بسیار اندک بوده است.

وی اظهار داشت: 115طرح بزرگ و کوچک عمرانی و خدماتی از جمله 22پل عابر پیاده در شهر رشت شروع شده که پنج طرح آن عملیاتی شده است.

رییس شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه گفت: اگر مدیران عالی استان از شهردار صحبت می کنند و بر ادامه کار وی تاکید دارند این حرف ها دلسوزانه است و ما اعضای شورا آنها را به عنوان پند و اندرز می پذیرم و بر آنها گردن می نهیم .

عباس صابر افزود: طی هفته آینده در خصوص میزان طرح و لواحی و آمارهای ارایه شده توسط شهردار برای روشن شدن افکار عمومی بررسی و موارد دقیق آن ها اعلام خواهد شد.

وی در زمینه ناموفق بودن شهرداری رشت در جذب سرمایه گذاری نیز یادآور شد: در سرمایه گذاری نیز شهرداری طرحی روی میز ندارد.

وی با اشاره به اهمیت ثبات در مدیریت شهرداری یادآور شد: پاسخ شهردار به سووال های شورا نتوانست اعضای شورای رشت را قانع کند و به همین دلیل شورا بررسی استیضاح شهردار را در دستور کار خود قرار داد.

وی بخشی از عملکرد شهردار را خوب ارزیابی کرد و یادآور شد: ما از کارهای خوبی که شهردار انجام داده است قدردانی می کنیم ولی بحشی از امور شهردار دارای اشکال است که باید به عنوان نمایندگان مردم آن ها را نیز بیان و بررسی کنیم .

 

مطالب بیشتر؛


عناوین ویژه