زمان بارگزاری این صفحه: 8:54 PM UTC

خمام شهرستان نمی شود/ شهردار شدن عضو شورا منع قانونی ندارد اما افکار عمومی حساس است

فرماندار رشت با اشاره به پیگیری‌های انجام شده برای شهرستان شدن خمام، افزود: مشکل در شرایط خمام است، شرایط شهرستان شدن داشتن 65 هزار نفر جمعیت است در حالی که براساس آخرین آمار جمعیت این بخش 57 هزار نفر است

به گزارش صدای گیلان ،  سید عیسی مهدوی عصر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه طرح تفصیلی در دو منطقه از شهر رشت آماده است، اظهار داشت: این طرح در مابقی مناطق در دست اقدام قرار دارد.

وی با اشاره به پیگیری‌های انجام شده برای شهرستان شدن خمام، افزود: مشکل در شرایط خمام است، شرایط شهرستان شدن داشتن 65 هزار نفر جمعیت است در حالی که براساس آخرین آمار جمعیت این بخش 57 هزار نفر است و اگر این مسئله حل شود وزارت کشور مشکلی ندارد.

فرماندار رشت درباره انتخاب عضو شورا به عنوان شهردار، گفت: منع قانون در این زمینه وجود ندارد و توضیحات فرمانداری در این زمینه ارشادی است همان طور که در استیضاح شهردار رشت ارشاد لازم انجام شد اما با این وجود شهردار استیضاح شد.

مهدوی تصریح کرد: افکار عمومی نسبت به موضوع استیضاح شهردار واکنش نشان داد چرا که انتظار این را نداشت عضو شورا شهردار شود به همین دلیل افکار عمومی موضع گرفت که شاید شهردار را به این دلیل عوض کردند.

وی با تاکید بر اینکه شهردار شدن عضو شورا مغایرت قانونی ندارد، افزود: اگر رعایت موازین قانونی اجرایی شود، مراحل بعدی طی می‌شود و پیگیری‌های لازم صورت می‌گیرد./ تسنیم

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه