زمان بارگزاری این صفحه: 9:00 AM UTC

خیر لاهیجانی ملک تجاری خود را برای ایجاد کتابخانه اهدا کرد.

یک خیر لاهیجانی در اقدامی ارزشمند دو دهنه ملک تجاری خود را در روستای بارکوسرای شهرستان لاهیجان برای تغییر کاربری به عنوان کتابخانه عمومی به اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان اهدا کرد.

به گزارش صدای گیلان به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، جلسه امضای تفاهم نامه اهدای دو دهنه ملک تجاری لاهیجانی به اداره کل کتابخانه های عمومی استان با حضور علی رمضانی، خیر لاهیجانی در دفتر سرپرست این اداره کل برگزار شد.

در این جلسه رمضانی نیکوکار لاهیجانی اظهار داشت از مدتها پیش در صدد ایجاد یک باب کتابخانه عمومی در این روستا بوده است اما بدلیل عدم اطلاع کافی از شرایط ایجاد کتابخانه اقدامی در این جهت انجام نداده است.

وی هدف از این اقدام خود را بهره مندی اهالی روستای بارکوسرا از محلی برای فراگیری دانش و آگاهی عنوان و از مسئولین اداره کل کتابخانه های عمومی در ایجاد بسترهای لازم بدین منظور قدردانی کرد.

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان نیز ضمن قدردانی از اقدام ارزشمند این نیکوکار لاهیجانی ورود خیرین برای ایجاد کتابخانه ها در نقاط مختلف استان را یک ضرورت انکارناپذیر توصیف کرد.

هادی بادروح احداث کتابخانه های عمومی را در شرایط فعلی و اعتبارات ناکافی اقدامی فرسایشی دانست و تبدیل اماکن بلا استفاده با شرایط مناسب برای ایجاد کتابخانه های عمومی را بسیار موثر عنوان کرد. در پایان این جلسه مقرر شد دو باب ملک تجاری متعلق به این نیکوکار لاهیجانی در روستای بارکوسرا به مساحت70 مترمربع جهت ایجاد کتابخانه عمومی به اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان واگذار شد.

همچنین به پیشنهاد این خیر نیکوکار این کتابخانه پس از اتمام مراحل تجهیز بنام مرحوم حاج آرش رمضانی تعیین شد. مرحوم آرش رمضانی فرزند این نیکوکار لاهیجانی چندی پیش براثر صانحه تصادف جان به جان آفرین تسلیم کرد.

گفتنی است در جلسه امضای تفاهم نامه واگذاری این ملک تجاری مرتضی اکبری رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان لاهیجان، سید مظفر تقوی کارشناس مشارکت ها و شهرداری های اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان همچنین دهیار و عضو شورای اسلامی روستاری بارکوسرا نیز حضور داشتند.

کتابخانه

3

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ،


عناوین ویژه