زمان بارگزاری این صفحه: 8:45 AM UTC

داعش؛باید چاه های نفت را به روسیه بدهیم تا اطلاعات هسته ای ایران را به ما بدهد

روزنامه ساندی تایمز چاپ لندن در این باره نوشت: با نگاه به این برنامه هفتاد بندی در می‌یابیم که عمده تمرکز و توجه راهبردی آن، تضعیف ایران می‌باشد.

در حمله یگان ویژه عراق به منزل یکی از اعضای ارشد داعش، اسناد مهمی از برنامه‌های آینده این گروه تروریستی کشف شد.

به گزارش ایسنا، روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: این اسناد نوشته “عبدالله احمد المشدانی” یکی از شش عضو کابینه سری جنگ داعش است و دارای 70 بند بوده و صحت آن به تأیید مقامات امنیتی غربی رسیده است.

در این سند آمده است: باید چاه‌های نفت را به عنوان رشوه به پوتین بدهیم تا اطلاعات هسته‌ای ایران را در اختیار ما بگذارد و کانال آبی را هم از میان امارات بکشیم.

روزنامه ساندی تایمز چاپ لندن در این باره نوشت: با نگاه به این برنامه هفتاد بندی در می‌یابیم که عمده تمرکز و توجه راهبردی آن، تضعیف ایران می‌باشد. یکی از بندهای این برنامه آن است که در ازای دسترسی روسیه به میادین نفتی استان الانبار عراق، این کشور روابط خود با ایران را قطع کرده و اطلاعات هسته‌ای ایران را در اختیار داعش قرار دهد. بر اساس آنچه در این اسناد آمده، این رشوه همچنین باید روسیه را متقاعد کند که دست از حمایت بشار اسد بردارد و به کشورهای سنی حوزه خلیج فارس برای مبارزه با ایران و سوریه بپیوندد.

به گزارش ایسنا، پیشتر نیز بخش‌های دیگری از اسناد سری داعش منتشر شده بود. بر این اساس، روزنامه ساندی تایمز چاپ لندن نوشته بود: داعش برای جنگ علیه ایران برنامه‌ریزی می‌کند. این موضوع بر اساس یکی از نوشته‌های سران داعش فاش شده است.

همچنین در اسناد داعش پیشنهاد شده بود که صنایع سودآور ایران مانند خاویار و فرش ایران را مورد هدف قرار دهند تا تهران تضعیف شود و قادر به ایفای نقش منطقه‌ای و حمایت از دولت بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه نباشد.

مطالب بیشتر؛


عناوین ویژه