زمان بارگزاری این صفحه: 7:34 PM UTC

داعش قلعه صلاح الدین را منفجر کرد

صدای گیلان؛ گروهک تروریستی داعش با انفجار قلعه باستانی تکریت بار دیگر مرتکب جنایت تازه ای در حق آثارباستانی و تاریخ بشری عراق شد.

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه خبری’ العربیه نت’ مروان ناجی الجباره روزنامه نگار گفت: تروریست های داعش

روز گذشته قلعه صلاح الدین در تکریت را بمب گذاری ومنفجر کردند.

وی افزود: قلعه تکریت یکی از آثار باستانی نه تنها تکریت بلکه آثار باستانی عراق است و زادگاه صلاح الدین ایوبی فرمانده عرب در سال1138 – 1193 م که قدس را قبل از 1000 سال پیش آزاد ساخت.

به گزارش صدای گیلان به نقل از ایرنا؛ تروریست های داعش قبل از این مرقد مطهر شخصیت های دینی و زیارتگاه های پیامبران مانند حضرت یونس(ع) وشیث نبی(ع) و جرجیس(ع) را در شهر موصل منهدم کرده بودند.

مسئولان آثار باستانی عراق در باره تسلط داعش بر شهرهای تاریخی که احتمالا منجر به وقوع فاجعه در حق میراث بشری ومتمدن عراق می شود هشدار داده و از مقامات رسمی عراق،سازمان یونسکو وکشورهای جهان خواستار مداخله وکمک به عراق برای حفظ آثار باستانی وپاکسازی آنها از لوث وجود تروریست های داعش شده بودند.

گروه تروریستی داعش علاوه بر اشغال بخش های از عراق ، آثار باستانی ، زیارتگاههای پیامبران وکلیساها را تخریب کرده است.

مطالب بیشتر؛

  • قهرمان آسیا کنار خیابان دست فروشی می کند!/ عکس امید ستایش پور قهرمان پاورلیفتینگ آسیاست تا در خیابان های قزوین بساط دستفروشی لباس راه بیندازد.
  • ترور یکی از رهبران حماس توسط داعش/ تصویر عناصر داعش یکی از رهبران جنبش مقاومت اسلامی فلسطین "حماس" را هنگام خروج از مسجدی در اردوگاه یرموک در جنوب دمشق، ترور کردند.
  • خبرنگار خارجی مجبوب رئیس جمهور کیست؟ صدای گیلان؛ به طبع در دنیای امروزی نقش رسانه انکار ناپذیر و حتی به بخش ضروری زندگی روزمره مردم و دولتمردان و ... تبدیل شده است.حال ضرورت انعکاس دیدگاهای ریاست جمهوری کشور در سطح بین المللی اهمیت دو چندان پیدا می کند. در همین راستا خبرنگارهایی که فرصت و شانس مصاحبه با رییس جمهور  را داشته […]
  • زندان انزلی از حداقل امکانات محروم است نخستین جلسه ی هیئت مدیره ی انجمن حمایت از زندانیان انزلی در سال ۹۴ با دستور تعیین مدیرعامل و اعضاء در زندان انزلی برگزار گردید.
  • انقلاب عاشورا؛ پایان تاریخ "هر روز عاشورا و هر زمین کربلاست" این آموزه گرچه از شعائر بدون حدیث است اما ریشه در حریت و فرهنگ این مردم دارد و فراتر از ملاحظات نژادی ، قومی ، جغرافیایی و دینی موید این حقیقت […]


عناوین ویژه