زمان بارگزاری این صفحه: 9:35 AM UTC

داعش چگونه استان رقه را کنترل می‌کند ؟

به گزارش صدای گیلان به نقل از  پایگاه خبری شبکه العالم، “ابو یوسف” فعال حقوقی ساکن شهر رقه گفت: زنان از سر تا پا سیاه پوش هستند و فقط با همراهی پدر یا برادر یا همسر می توانند از خانه خارج شوند . به گفته ابویوسف ؛ فقط اعضای داعش حق حمل سلاح دارند، آنان […]

پس از سیطره گروه تروریستی و تکفیری داعش بر شهر رقه مرکز استان رقه در شمال سوریه همه این استان حتی البسه مردان و زنان و کارت های شناسایی نیز به رنگ سیاه درآمده است . - See more at: http://fa.alalam.ir/news/1634263#sthash.x0osRDGy.dpuf

پس از سیطره گروه تروریستی و تکفیری داعش بر شهر رقه مرکز استان رقه در شمال سوریه همه این استان حتی البسه مردان و زنان و کارت های شناسایی نیز به رنگ سیاه درآمده است . 

به گزارش صدای گیلان به نقل از  پایگاه خبری شبکه العالم، “ابو یوسف” فعال حقوقی ساکن شهر رقه گفت: زنان از سر تا پا سیاه پوش هستند و فقط با همراهی پدر یا برادر یا همسر می توانند از خانه خارج شوند .
به گفته ابویوسف ؛ فقط اعضای داعش حق حمل سلاح دارند، آنان و با انواع سلاح در شهر رقه گشت می زنند و مردان و زنان را زیر نظر دارند، و حتی زنان را بازرسی بدنی می کنند .
وی با اشاره به تعیین مسؤولانی برای آموزش، بهداشت ، منابع آبی ، برق ، امور دینی و نظامی از سوی داعش، در رقه، به خبرگزاری رسمی آلمان گفت: داعش برنامه های تحصیلی مدارس را براساس عقاید افراطی خود به مردم تحمیل می کند، و پایگاهی را نیز برای آموزش نظامی جوانان احداث کرده است، و به مردم اجازه استفاده از مراکز عمومی از جمله قهوه خانه ها را نمی دهد و فقط اعضای داعش می توانند از این مراکز عمومی استفاده کنند.
فعالی دیگر به نام “ریان الفراتی” نیز می گوید : داعش هر گونه سرگرمی و تفریح را حرام کرده است و غیرممکن است که یکی از ساکنین شهر رقه در حال استعمال یا فروش دخانیات یا زنی بدون نقاب دیده شود، و هنگام بلند شدن صدای اذان همه باید مغازه های خود را ببندند و به مسجد بروند؛ در غیر اینصورت زندانی خواهند شد .
الفراتی از همکاری اتباع خارجی با داعش در رقه خبر داد و افزود : اتباع خارجی از جمله اتباع آمریکایی با خانواده هایشان در مناطق ما زندگی میکنند.
فعال دیگری به نام “فرات الوفاء” تأکید کرد: داعش به همه اعضای خود حق استفاده از همه امکانات را می دهد؛ ولی مردم را از امکانات محروم می کند. داعش گروهی است که از طریق ارعاب و گرسنه نگه داشتن مردم آنها را مجبور به پیوستن به صفوف خود می کند و 300 دلار نیز به عنوان حقوق ماهیانه برای هر یک از اعضای خود تعیین کرده است.
داعش همچنین از مردم مالیات می گیرد و حتی از تجاری که به علت جنگ دچار فقر و فلاکت شده اند ، ماهیانه 60 دلار مالیات می گیرد .
داعش میادین نفتی و گازی ، نیروگاه های برق و سدها را تصرف کرده است و از آن بهره برداری می کند و درآمدهایش را به جیب می زند.

مطالب بیشتر؛


عناوین ویژه