زمان بارگزاری این صفحه: 10:49 PM UTC

داعش یک آمریکایی دیگر را سر برید

صدای گیلان؛گروه تروریستی داعش با انتشار فایلی تصویری اعلام کرد، پیتر کاسیگ، گروگان آمریکایی را اعدام کرده است.

به گزارش سایت خبری صدای گیلان ؛ گروه تروریستی داعش با انتشار فایلی تصویری اعلام کرد، پیتر کاسیگ، گروگان آمریکایی را اعدام کرده است. گفته می‌شود که اعدام وی در سوریه صورت گرفته است. کاسیگ پس از این که خدمت سربازی را در سال 2012 رها کرد، در سازمان امدادرسانی “سیرا” فعالیت می‌کرد تا این که توسط داعشی‌ها در دسامبر سال گذشته در سوریه دستگیر شد. پیشتر والدین این آمریکایی با درخواست از داعش برای آزاد کردن فرزندشان، از اقدامات انسانی و اسلام آوردن کاسیگ به عنوان حسن نیت وی در قبال اسلام یاد کردند تا با این شیوه مانع از اعدامش شوند.داعش پیشتر دو تبعه آمریکایی را که واشنگتن آنها را خبرنگار خوانده بود، سر برید.

در مجموع این پنجمین شهروند غربی است که توسط داعش به این شیوه اعدام می‌شود.دیوید کامرون، نخست‌وزیر انگلیس در واکنش به این ویدیو آن را اقدامی “نفرت‌انگیز” خواند. از سوی دیگر دولت انگلیس اعلام کرد، درباره گزارش‌هایی مبنی بر اینکه جلاد داعش موسوم به «جان جهادی» هفته گذشته در حمله نیروهای تحت رهبری آمریکا زخمی شده است، تحقیق می‌کند. این جلاد که فردی تبعه انگلیس است، پیشتر اقدام به کشتن چهار خبرنگار و کارمند امدادی انگلیسی و آمریکایی کرده بود.

داعش همچنین نوار ویدیویی دیگری بر روی سایت‌های وابسته به خود گذاشته است و در آن فیلم دست‌کم 15 مرد که دستان آنها بسته شده و همگی لباس‌های سرمه‌ای رنگ به تن دارند، دیده می‌شوند و به طور همزمان توسط اعضای داعش سر بریده می‌شوند. این اولین بار است که داعش به طور دسته‌جمعی سر قربانیان خود را از تن جدا می‌کند. داعش مدعی است که این افراد از نظامیان ارتش سوریه هستند./ایسنا

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ،


عناوین ویژه