زمان بارگزاری این صفحه: 9:07 PM UTC

داعش ۱۱نیروی بسیج مردمی را اعدام کرد/ تصاویر

داعش – صدای گیلان؛ گروه تروریستی داعش ۱۱ تن از نیروهای مردمی عراق را در استان صلاح الدین اعدام کرد.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

گروه تکفیری داعش امروز ـ سه شنبه یکم اسفندماه ـ ۱۱ نفر از نیروهای بسیج مردمی عراقی (حشد الشعبی) را به شهادت رساندند.

داعش اعلام کرده که این افراد در مبارزه علیه دولت اسلامی از ارتش عراق پشتیبانی کرده و به آنها ملحق شده بودند.

 

گروه تروریستی داعش که این جنایت را در استان صلاح الدین در شمال بغداد مرتکب شده اعلام کرده این مردان در استان صلاح الدین ـ در شمال بغداد که ماه گذشته صحنه درگیری‌های شدیدی بود و نیروهای دولتی توانستند تکریت مرکز آن را تحت کنترل خود درآورند ـ کشته شدند.

عمر خلف علی الحبوری، نایف سایر سفاح الشمری، علاء حسین حمد جرن القیسی، احمد خلف علی الجبوری، عادل عبدالطیف حمید الدوری، محمد عبد اللطیف جدوع الجبوری، ناصر سایر سفاح الشمری، احمد عبود عبد القیسی، محمد سایر سفاح الشمری، مروان علی مطر القیسی، ناصر عبداللطیف جدوع الجبوری ۱۱نفری هستند که به دست تروریست‌های داعش به شهادت رسیدند.

 

داعش که در سوریه نیز به فعالیت‌های تروریستی مشغول است، در ماه ژوئن (خرداد) گذشته با حمله به عراق بخش‌های وسیعی از این کشور را اشغال کرد و دست به جنایات گسترده‌ای زد.

 

بغداد به منظور تقویت نیروهای خود به واحدهای بسیج مردمی روی آورده است و با کمک آن‌ها توانسته بخش‌های قابل توجهی را از تروریست‌های داعش بازپس گیرد.

 

درهمین حال شورای جماعه العلمای عراق با اعلام جهاد علیه گروه تروریستی داعش از جوانان خواست علیه این گروه سلاح به دست بگیرند.

 

«شیخ عبدالرحمان الغنام» سخنگوی رسمی شورای جماعه العلما (گروهی سنی مذهب) گفت: ما به جهاد آشکار علیه تروریست‌های داعش فتوا داده‌ایم تا استان الانبار را به شرایط عادی بازگردانیم.

وی تصریح کرد: انتظار ما از شیخ عبدالملک السعدی (مفتی معروف سنی‌ها در عراق) این بود که درباره حوادث استان الانبار موضع شفافی اتخاذ کند اما او نشان داد توجهی به اهالی الانبار ندارد، موضع او جای تاسف دارد.

 

شیخ عبدالله العزاوی رئیس شورای علمای موصل نیز جهاد علیه داعشی‌ها را واجب شرعی خواند و افزود: جنایات این گروه ارتباطی با اهل سنت ندارد.

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه