زمان بارگزاری این صفحه: 6:57 PM UTC

مراکز دانشگاه علمی کاربردی گیلان

صدای گیلان – به طور کلی دانشگاه علمی کاربردی در استان گیلان دارای 32 مرکز آموزشی بوده و دارای دو ساختار ترمی و پودمانی در دو مقطع کاردانی و کارشناسی می باشد که در رشته های مختلف دانشجو می پذیرد.

به گزارش صدای گیلان؛ دانشگاه علمی کاربردی استان گیلان دارای مراکز مختلف آموزشی در این استان است.این دانشگاه دارای 21 مرکز آموزشی در شهر رشت بوده و در هر یک از شهرهای ؛ فومن ، رودسر ،لنگرود ، تالش و استارا دارای 1 مر کز آموزشی و در شهرستانهای انزلی و رودبار دارای 2 مرکز آموزشی و در شهرستان صومعه سرا دارای 3 مرکز اموزشی می باشد.البته قابل توضیح است که در 16 مهر 93 مرکز علمی – کاربردی نیروی انتظامی نیز در رشت افتتاح شده و به جمع مراکز آموزشی این دانشگاه افزوده شد.

به طور کلی دانشگاه علمی کاربردی در استان گیلان دارای 32 مرکز آموزشی بوده و دارای دو ساختار  ترمی و پودمانی در دو مقطع کاردانی و کارشناسی می باشد که در رشته های مختلف دانشجو می پذیرد.

رییس این دانشگاه (واحد گیلان) دکتر عباس قاسمی زاد است که دارای تخصص دکتری فیزیک هسته ای بوده و مدیریت گروه فیزیک دانشگاه گیلان را نیز بر عهده داشته است و از نیمه دوم سال 88 که به این سمت منصوب شده مشغول به فعالیت است.

وی در مهر ماه امسال در نشست خبری سال روز تاسیس دانشگاه علمی – کاربردی با اشاره به تاریخچه تاسیس این دانشگاه در استان گیلان گفته بود؛ دانشگاه جامع علمی- کاربردی استان گیلان از سال ۱۳۷۴ با یک رشته آغاز به کار کرد و در حال حاضر دارای ۳۱ مرکز آموزشی فعال، ۲موسسه آموزش عالی آزاد، بیش از ۲۰ هزار دانشجو و در بیش از ۳۸۰ رشته (۲۹۹رشته کاردانی و ۱۵۰ رشته کارشناسی و ۲رشته کارشناسی ارشد) فعالیت می کند، تعداد این مراکز در سال ۸۸، ۱۸ و اکنون به ۳۱ مرکز افزایش یافته و تعداد دانش آموختگان آن به بیش از ۲۵ هزار نفر رسیده است.

لازم به توضیح است ، آنگونه که در بالا ذکر شد با افتتاح مرکز علمی – کاربردی نیروی انتظامی در رشت ، هم اکنون تعداد مراکز این دانشگاه در گیلان 32 واحد می باشد.

                                                                                         سایت دانشگاه علمی کاربردی گیلان

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ،


عناوین ویژه