زمان بارگزاری این صفحه: 5:21 PM UTC

دختران خوابگاهی سلامتی جنسی و جسمی بیشتری دارند/حکایت خانه های مجردی!

معاون وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه جوانان باید خوابگاه‌ها را به خانه‌های مجردی و دانشگاهی ترجیح دهند، گفت: جوانان نباید از چشم ناظران و دل‌سوزان هراسی داشته باشند و قطعاَ کسی جلوی آزادی عمل آن‌ها را نمی‌گیرد.

به گزارش صدای گیلان ، محمود گلزاری در همایش روز جهانی ایدز در سالن آمفی‌تئا‌تر مجتمع امام علی (ع) دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن با بیان اینکه به تازگی در برنامه ویتامین سه شبکه سوم سیما بحثی به عنوان خانه‌های مجردی را مطرح کردم، اظهار کرد: بعضی از جوانان به جای اینکه در خانه‌های خود و یا نزدیکانشان زندگی کنند، در خانه‌های مجردی سکونت پیدا می‌کنند.

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان از حمایت این وزارت از انجمن‌های مردم‌نهاد پیشگیری از بیماری ایدز در کشور خبر داد و با بیان اینکه در این زمینه ممکن است یک جوانی از شهرستان برای تحصیلات خود با چند نفر خانه‌ای را اجاره کنند و این موضوع تا حدی مشکلی ندارد، افزود: ما باید به فکر آموزش کسانی باشیم که در خانه‌های مجردی سکونت دارند و فکر می‌کنند به دور از چشم ناظران و دل‌سوزان آزادی عمل دارند.

به گزارش آنا؛ گلزاری با بیان اینکه در تحقیقاتی که در بین دختران صورت گرفته است، کسانی که در خوابگاه‌ها زندگی می‌کنند، از سلامتی جنسی و جسمی بهتری برخوردار هستند، اظهار کرد: پیشنهاد جدی ما این است که جوانان از خانواده‌ها دور نشوند و اگر از آنها دور هستند، با کسانی زندگی کنند که اقوام و یا همراه‌شان به حساب می‌آیند.

وی با تاکید بر اینکه در هر جایی که گمنامی وجود داشته باشد، میل به خلاف‌کاری افزایش پیدا می‌کند، ادامه داد: جوانان باید بدانند که در سن‌های مختلف نباید در گمنامی زندگی کنند و قطعاَ یک انسان معتقد می‌داند که همیشه چشم ناظر خداوند متعال آن را مشاهده می‌کند.

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه باید در سن‌های پایین خود را در جمع‌های سالمی قرار دهیم تا از ما مراقبت کنند، تصریح کرد: این موضوع می‌تواند در سلامتی جسمی و جنسی یک انسان تأثیرگذار باشد.

گلزاری گفت: قطعاَ از تشکیل انجمن‌های مردم‌نهاد در زمینه پیشگیری از بیماری ایدز حمایت می‌کنیم. دانشجویان سمن‌های خود را شکل دهند و ما نیز از آنها حمایت‌های محتوایی، توانمندی، مادی و مالی می‌کنیم.

وی با بیان اینکه وزارت ورزش و جوانان با این سمن‌ها قرارداد امضا می‌کند، افزود: دست همه دانشجویان را به گرمی می‌فشاریم و تسهیلات خوبی برای این سمن‌ها در نظر می‌گیریم تا موضوع پیشگیری از بیماری ایدز در بین جوانان را بررسی کنند.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه