زمان بارگزاری این صفحه: 10:42 PM UTC

دختر اردوغان رئیس تیم پزشکی و پسرش بزرگترین قاچاقچی نفت مواضع داعش در عراق و سوریه است

یک موسسه تحقیقاتی کانادایی در گزارشی افشا کرد که دختر اردوغان رئیس تیم پزشکی مجروحان داعشی و پسرش بزرگترین قاچاقچی نفت مواضع داعش در عراق و سوریه است.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

موسسه تحقیقاتی “گلوبال ریسرچ” کانادا در گزارشی به زندگی سیاسی «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه، و روابط عمیق وی با گروه‌های تروریستی مستقر در سوریه و عراق پرده برداشت.

 

این موسسه در وب‌سایت خود تصویری را به عنوان تصویر تیتر انتخاب کرد که در کنار یک اسحله کلاش، پرچم ترکیه بالاتر تر از پرچم گروه تروریستی ــ تکفیری داعش دیده می‌شود.

 

گلوبال ریسرچ گزارش خود را از گفتگو با یک پرستار زن ۳۴ ساله آغاز کرد که در آپارتمانی قدیمی واقع در حومه شهر استانبول به همراه دو کودک خود زندگی می‌کند.

 

وی که خواست نامش فاش نشود، اظهار داشت: من هفت هفته در بیمارستان نظامی محرمانه شهر “شانلی اورفا” واقع در جنوب شرق ترکیه (۱۵۰ کیلومتری غازی عِینتاب) کار می‌کردم که به نوعی در منطقه مرزی با سوریه قرار داشت.

 

این منبع آگاه افزود: من وظیفه آماده کردن اتاق‌های عمل و کمک به پرشکان را برعهده داشتم و در مدتی که در این بیمارستان مشغول به کار بودم، ماهانه حقوق خوبی به میزان هفت هزار و ۵۰۰ دلار دریافت می‌کردم، اما آن‌ها هیچ‌وقت متوجه مذهب من که علوی بودم نشدند.

 

وی تاکید کرد: با چشمان خود دیدم که «سمیه اردوغان» دختر رئیس جمهور ترکیه، رفت و آمدهای بسیاری به دفتر اصلی بیمارستان شانلی اورفا دارد و بعدها متوجه شدم که او ریاست یک تیم پزشکی برای معالجه مجروحان داعش را به عهده دارد.

 

این پرستار زن با بیان اینکه عناصر داعش پس از بهبود نسبی به بیمارستان‌های ترکیه منتقل می‌شوند، اضافه کرد: ده‌ها مجروح با لباس نظامی را دیدم که با خودروهای نظامی تُرک به این بیمارستان آورده می‌شوند و بعد دریافتم که آنان از عناصر داعش هستند.

 

گلوبال ریسرچ در ادامه این گزارش آورده است: سمیه که در لندن درس خوانده است، پیش از این تمایل خود را برای سفر به موصل عراق اعلام کرده بود تا به ادعای خود به ارائه کمک‌های انسانی (به داعشی‌ها) بپردازند ولی احزاب مخالف دولت کنونی ترکیه بارها اردوغان را به خاطر این موضوع تحت فشار قرار دادند.

 

این موسسه تحقیقاتی می‌افزاید: اردوغان در قبال بحران سوریه نقش بازی می‌کند و برای آوارگان سوری اشک تمساح می‌ریزد، او در واقع با بحران سوریه تجارت می‌کند. اردوغان این حقیقت را پنهان می‌کند که به دنبال تجارت نفت به غارت برده شده عراق و سوریه از طریق شرکت‌های خود و شرکت های پسرش بلال است.

 

گلوبال ریسرچ آورده است: «بلال اردوغان» پسر رئیس جمهور ترکیه، مالک چندین کمپانی تجاری بوده و گفته شده که اخیراً قراردادی را با شرکت‌های اروپایی برای انتقال نفت دزدیده شده عراق به کشورهای آسیایی امضا کرده است.

 

این موسسه تحقیقاتی تاکید می‌کند: شرکت‌های تجاری بلال اردوغان اسکله‌هایی در بیروت و جیحان (ترکیه) دارند که از آنجا نفت خام عراق را به ژاپن صادر می‌کنند.

 

در پایان گزارش این موسه کانادایی آمده است: احزاب مخالف دولت، سرپوش گذاشتن اردوغان بر روی قاچاق نفت عراق توسط پسرش را محکوم کرده‌اند و معتقدند که بلال با این کار داعش را به ثروتمندترین گروه تروریستی جهان تبدیل کرده است.(منبع؛ ابنا۲۴)

 

مطالب بیشتر؛


عناوین ویژه