زمان بارگزاری این صفحه: 2:30 PM UTC

دختر ۱۵ ساله‌ای که برای تجربه کردن هیجان به داعش پیوست + عکس

صدای گیلان – یکی از دوستان دختر ۱۵ ساله انگلیسی که به گروه تروریستی داعش پیوسته معتقد است که دلیل پیوستن او به داعش به دلیل علاقه‌اش به تجربه کردن هیجان است.

  پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

به گزارش صدای گیلان،  «امیره عباسه» دختر ۱۵ ساله ساکن انگلیس بود که به لاک زدن ناخن و ورزش علاقه داشت، اما ناگهان به عروس گروه تروریستی داعش مبدل شد.

در صفحه شخصی این دختر انگلیسی، تصاویرش از سفر‌ها، هدایای روز تولد و خواننده‌های رپ آمریکایی به چشم می‌خورد.

مهاجرت به داعشستان

دو هفته پیش از شروع سال تحصیلی در انگلیس، «امیره عباسه» با سوار شدن اتوبوس از جلوی منزلش، به فرودگاه لندن رفت و در آنجا با پیوستن به دو دوست دیگرش «خدیجه سلطانه» ۱۶ ساله و «شمیمه بیگوم» ۱۵ ساله با هواپیما به شهر استانبول ترکیه رفت. این سه نفر پس از رسیدن به استانبول، به مناطق مرزی ترکیه با سوریه رفتند تا از آنجا وارد سوریه شوند، جایی که عناصر گروه تروریستی داعش در انتظار آن‌ها بودند.

از شلوار جین تا برقع

این دختران انگلیسی به جایی رفتند که دیگر اجازه نداشتند شلوار چین بپوشند و به جای آن باید با برقع در خیابان‌ها حرکت کنند. آنان در سوریه با عناصر داعش زندگی می‌کنند و تحت کنترل آن‌ها درآمده‌اند. به نظر می‌رسد که این دختران حتی در دوره‌های آموزش نظامی شرکت کرده باشند.

یکی از دوستان امیره عباسه درباره او می‌گوید که این دختر، رفتار عادی داشت و به دنبال تفریحات در زندگی بود. او آدم متعصبی نبود و در جشن‌ها و برنامه‌های خرید ما شرکت می‌کرد. «امیره» دانش آموز موفقی بود و به دنبال ادامه تحصیلات خود در دانشگاه بود.

عضویت در داعش برای تجربه هیجان

دوست امیره عباسه معتقد است که دلیل پیوستن او به داعش به دلیل علاقه امیره به تجربه کردن هیجان است. این دختر انگلیسی در ماه‌های آخر زندگی‌اش در لندن از دوستان غیرمسلمانش دوری کرد و آن‌ها را کافر می‌خواند. او در آن ماه‌ها تحولات خاورمیانه را دنبال می‌کرد و اقدامات داعش در سوریه را تایید می‌کرد.

مبلغان داعش در شبکه‌های اجتماعی

امیره عباسه و دو دوست دیگرش، از طریق برقراری ارتباط با «اقصی محمود» که از اعضای داعش است، توانستند به سوریه بروند. اقصی محمود یکی از دانشجویان دختر دانشگاه‌های اسکاتلند بود که سال گذشته به سوریه سفر کرد و در آنجا با پیوستن به گروه داعش، با یکی از عناصر این گروه تروریستی ازدواج کرد. او هم اکنون به عنوان یکی از اعضای داعش، از طریق شبکه‌های اجتماعی به دنبال جذب دختران جوان اروپایی به این گروه تروریستی است.

 

عباسه در حالی منزل خانواده خود را ترک کرد که هیچ وسیله‌ای به همراه خود نبرد تا دیگران به او مشکوک نشوند، اما او زمانی که به فرودگاه رسید، وسایل سنگینی به همراه داشت. این مساله سوالاتی را در ذهن دیگران ایجاد می‌کند که آیا شخصی است که وظیفه جذب دختران جوان را در انگلیس برای داعش دارد؟ این دختران چگونه توانستند که اموال و وسایل کافی را برای سفر به ترکیه فراهم کنند؟ سوالاتی که هنوز پلیس انگلیس برای آن‌ها جوابی را پیدا نکرده است.

منبع؛ابنا24

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه