زمان بارگزاری این صفحه: 7:06 PM UTC

دریافت حق‌الجلسه ۳۰۰ هزار تومانی اعضای شورای رشت کذب محض است/ انتقاد از انتخابات سازمان فرهنگی‌‌‌ ـ ورزشی غرض‌ورزی است

فاطمه شیرزاد عضو شورای اسلامی شهر رشت گفت؛ موضوع دریافت حق‌الجلسه‌های ۳۰۰ هزار تومانی اعضای شورای شهر رشت کذب محض است.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

عضو شورای اسلامی شهر رشت گفت: موضوع دریافت حق‌الجلسه‌های ۳۰۰ هزار تومانی اعضای شورای شهر رشت در یکی از رسانه‌های استان کذب محض است و این موضوع از طریق مراجع ذی‌صلاح و قانون پیگیری می‌شود.

 

فاطمه شیرزاد با اشاره به برخی مطالب درباره دریافت حق‌الجلسه اعضای شورای اسلامی این شهر اظهار کرد: یکی از رسانه‌های استان مطالبی در زمینه دریافت حق‌الجلسه‌های ۳۰۰ هزار تومانی توسط بنده به عنوان نماینده شورا در یکی از سازمان‌ها را منتشر کرده که کذب محض است.

 

وی ادامه داد: برخی از اعضای شورای شهر رشت مانند دیگر اعضای شوراهای شهر کشور در برخی از سازمان‌های تابعه شهرداری از جمله اتوبوسرانی، سازمان زیباسازی و … برای نظارت بیشتر به عنوان نمایندگان شورا حضور دارند.

 

عضو شورای اسلامی شهر رشت افزود: همچنین نمایندگانی از شورا در کمیسیون‌های مختلف از جمله ماده ۱۰۰ شهرداری نیز مشغول فعالیت هستند که اعضای حاضر در این سازمان‌ها و کمیسیون‌ها هر شش ماه یک‌بار مبالغی به عنوان پاداش از سوی آنها براساس مصوبات موجود دریافت می‌کنند.

 

وی انتشار خبر مذکور را غرض‌ورزی شخصی عنوان کرد و گفت: فرد مذکور به عنوان دبیر کمیسیون فرهنگی شورا فعالیت می‌کرد که به دلیل مستندات قانونی و مخالفت‌های اعضای شورای رشت مجبور به استعفا شد.

 

شیرزاد با اشاره به اینکه بنده جزو مخالفان فعالیت فرد مذکور به عنوان دبیر کمیسیون فرهنگی شورا بودم گفت: دبیران کمیسیون‌های شورا براساس قانون باید از بین کارمندان رسمی شورا و شهرداری انتخاب شوند و با توجه به اینکه فرد مذکور یک عضو خارج از سازمان و غیررسمی بود بنده بارها در این زمینه مخالفت خودم را اعلام کردم.

 

وی با تاکید بر اینکه رسانه‌ها باید حلقه اتصال بین مردم و مسئولان باشند، خاطرنشان کرد: بنده به عنوان یک عضو رسانه‌ای شورا همواره طرف‌دار نقد منصفانه بوده‌ام اما رسانه‌ها نباید در رسالت کاری خودشان غرض‌ورزی‌های شخصی را مداخله دهند و برای دست یافتن به مطالبات غیراصولی خود به دروغ، شخصیت افراد را تخریب کنند.

 

عضو شورای اسلامی شهر رشت تصریح کرد: بنده به کسی باج نمی‌دهم زیرا همیشه در عملکرد خود شفاف و صادق بوده‌ام و انتشار چنین اخبار کذبی واهمه ندارم.

 

وی با بیان اینکه موضوع انتشار خبر کذب دریافت حق‌الجلسه را از طریق مراجع ذی‌صلاح و قانون پیگیری خواهم کرد، متذکر شد: بنده به دلیل نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی توسط رسانه مذکور به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و دستگاه‌های قضایی شکایت خواهم کرد و اجازه نخواهم داد چنین غرض‌ورزی‌هایی موجب ایجاد جوی متشنج و ناآرام در بین مردم شود.

 

*انتقاد از انتخابات سازمان فرهنگی‌‌‌ ـ ورزشی رشت غرض‌ورزی است

عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت گفت: انتقادات پیرامون انتخابات هیئت مدیره جدید سازمان فرهنگی ـ ورزشی شهرداری رشت از روی غرض‌ورزی است و اجاره نمی‌دهم شخصیت افراد تخریب شود.

فاطمه شیرزاد

فاطمه شیرزاد ظهر امروز(روز گذشته)  در کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی این شهر اظهار کرد: از عملکرد شجاعانه شهردار و مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری رشت در جمع‌آوری بیلبوردهای شهری بدهکار به شهرداری قدردانی می‌کنم.

 

وی با بیان اینکه چندین سال موضوع مطالبات شهرداری از صاحبان بیلبوردهای شهری مطرح است، افزود: تا قبل از این هیچ سودی نصیب شهرداری رشت نشده است.

 

عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت ادامه داد: اقدام مذکور موجب می‌شود تا افراد نسبت به پرداخت مطالبات معوقه شهرداری رشت اقدام کنند.

 

وی با اشاره به موضوع انتخابات هیئت مدیره سازمان فرهنگی‌ ـ ورزشی شهرداری رشت تصریح کرد: در سازمان‌های مختلف اعضای هیئت مدیره مشغول فعالیت هستند و از زمان آغاز فعالیت شورای چهارم همه کوشیدیم تا موضوع ایجاد انگیزه و ارتقای پرسنل در اولویت‌های کاری قرار گیرد.

 

شیرزاد با اشاره به اینکه نیروهای متخصص و کارآمدی در شهرداری رشت مشغول به فعالیت هستند، خاطرنشان کرد: باید از این نیروها حمایت شود.

 

وی با اشاره به اینکه انتقادات پیرامون انتخابات هیئت مدیره جدید سازمان فرهنگی ـ ورزشی شهرداری رشت از روی غرض‌ورزی است، گفت: اجازه نمی‌دهم افرادی با غرض‌ورزی‌های شخصی خود به این حیطه ورود کنند و به تخریب شخصیت افراد بپردازند.

 

عضو شورای اسلامی شهر رشت خاطرنشان کرد: سال گذشته نیز انتخابات هیئت مدیره سازمان فرهنگی‌ ـ ورزشی شهرداری رشت دست‌خوش تغییرات بود اما هیچ صدایی در آن زمان بلند نشد.

 

وی افزود: هیئت مدیره سازمان‌ها به پیشنهاد شهردار معرفی می‌شوند و تمام کسانی که در انتخابات هیئت مدیره جدید سازمان فرهنگی‌ ـ ورزشی شهرداری رشت انتخاب شدند از افراد توانمند و مدیران خوب شهرداری هستند.

 

شیرزاد در ادامه به حاشیه‌های سفر دوچرخه‌سوار رضوانشهری و موضوع پناهندگی وی اشاره کرد و متذکر شد: حرکت زشت دوچرخه‌سوار رضوانشهری و بدرقه وی توسط مسئولان در رشت را به شدت محکوم می‌کنم.

 

وی یادآور شد: اعضای شورای اسلامی شهر رشت و کمیسیون فرهنگی اجازه نمی‌دهند تا افراد سودجو و منفعت‌طلب به ارزش‌های اسلامی توهین کنند.

 

عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به برگزاری مراسم روحانی اعتکاف گفت: از کمیسیون فرهنگی شورا تقاضا دارم از معتکفان چند مسجد نمونه به صورت نمادین تقدیر کند.

 

به گزارش فارس، در جلسه کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت با توجه به ایراداتی که به بودجه کلی سازمان فرهنگی‌ ـ ورزشی و سازمان زیباسازی شهرداری رشت گرفته شده بود بودجه این دو سازمان بار دیگر به رای گذاشته و با آرای اعضای این کمیسیون بودجه مصوب شد.

منبع؛خبرگزاری فارس

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه