زمان بارگزاری این صفحه: 7:04 AM UTC

دریافت مالیات ارزش افزوده از شالیکاران غیر قانونی است

ایران – دبیر انجمن برنج کشور گفت: دریافت مالیات بر ارزش افزوده از شالیکاران بر خلاف قانون بوده و وزارت امور اقتصاد و دارایی درصدد حذف این مالیات از کلیه مراحل تبدیل برنج است.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

جمیل علیزاده شایق در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم گفت: برخی از شالیکاران در هنگام تحویل محصول خود به کارخانه داران مالیات بر ارزش افزوده پرداخت می کنند، درحالی که کشاورزان از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف هستند.

 

دبیر انجمن برنج ادامه داد: وزارت دارایی در سال جاری، به دنبال ایجاد ممنوعیت دریافت مالیات بر ارزش افزوده ای است که توسط برخی از کارخانه‎های تبدیل برنج از کشاورزان دریافت می‌شود .

 

علیزاده شایق اظهار داشت: درصورتی که قرار بر دریافت مالیات بر ارزش افزوده باشد این مالیات شامل حال کارخانه دارانی است که فعالیت صنعتی انجام می دهند نه کشاورزانی که محصول خود را در شرایط سختی تولید می کنند.

 

وی تصریح کرد: وزارت امور اقتصاد و دارایی در سال جاری برای رفع این مشکل از اساس، موضوع حذف مالیات بر ارزش افزوده 8 درصدی از کلیه مراحل تبدیل برنج را نیز دنبال می‌کند.

 

علیزاده شایق در پایان اظهار داشت: دریافت مالیات بر ارزش افزوده بیشتر در استان گیلان مرسوم است و در استان مازندران کارخانه داران در این زمینه همکاری‌های لازم را با کشاورزان انجام می دهد.

 

گفتنی است که بر اساس قانون، دریافت مالیات بر ارزش افزوده از کشاورزان خلاف قانون است که در برخی از مناطق کشور، شالی کوبی‌ها از کشاورزان مالیات بر ارزش افزوده دریافت می کنند. میزان تولید برنج در کشور، سالانه بیش از 2 میلیون تن است.

مطالب بیشتر؛

  • ندیمی؛ نرخ مالیات در سال 94 تغییر نمی کند عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس،گفت: افزایش درآمدهای مالیاتی در لایحه بودجه سال 94 به معنای تغییر نرخ مالیات در قانون نیست بلکه ریشه درشناسایی مالیات گریزان […]
  • دریافت مالیات بر ارزش افزوده از کشاورزان خلاف قانون است. نماینده مردم آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر در مجلس، بر ضرورت تقویت بخش کشاورزی تاکید کرد و گفت: دریافت مالیات بر ارزش افزوده از کشاورزان خلاف قانون است.
  • روش صحیح استفاده از ذرت. صدای گیلان - ذرت از نظر طب قدیم ایران سرد و خشک است. بهترین نوع ذرت، بخارپز آن است. ذرت‌های کبابی یا همان بلال معمولی نسبت به ذرت مکزیکی بسیار سالم‌تر است.
  • پارک جنگلی گیسوم تالش/ تصاویر یکی از نقاط دیدنی استان گیلان و شهرستان تالش پارک جنگلی گیسوم است. مسیری زیبا و دیدنی درختان سر به فلک کشیده آن تونلی جنگلی را ایجاد کرده است که دل هر بیننده‌ای را با خود […]
  • آمار 11ماهه صادرات و وادرات در گيلان صدای گیلان - طي11 ماهه سال 1393 تعداد 233 فقره گواهينامه صادراتي بيش از 13هزارتن كالا به ارزش379 ميليارد ريال صادر گردید.

کلیدواژه ها: ، ، ،


عناوین ویژه