زمان بارگزاری این صفحه: 10:53 AM UTC

دستگیری باند سارقان طلا و جواهرات از خانه های ویلایی رشت

دو زن و سه مرد كه با تشكيل يك باند دست به سرقت از منازل در رشت و شهرهای دیگر گیلان مي‌زدند، از سوي پليس بازداشت شدند.

 پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

دو زن و سه مرد كه با تشكيل يك باند دست به سرقت از منازل مي‌زدند، از سوي پليس بازداشت شدند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، حدود دو ماه قبل ماموران پليس استان گيلان در جريان وقوع سرقت‌هاي سريالي از منازل قرار گرفتند. اولين شاكي در شكايت خود به ماموران گفت: چند روز قبل همراه خانواده‌ام به سفر رفته بودم كه وقتي برگشتم با بهم ريختگي خانه‌ام روبه رو شدم.

همان لحظه متوجه شدم كه سارقان از طريق تراس وارد خانه ام شدند و دست به سرقت زده‌اند. دزدان جعبه جواهرات همسرم كه در حدود 30 ميليون تومان ارزش داشت به همراه لب تاپ‌، تبلت فرزندانم و مجسمه‌هاي كوچك نقره را به سرقت برده بودند.

با اعلام اين شكايت موضوع در دستور كار ماموران قرار گرفت و تلاش درخصوص شناسايي و دستگيري سارقان آغاز شد. در ادامه ماموران اداره آگاهي استان گيلان با چند شكايت مشابه در اين زمينه رو به رو شدند كه نشان مي‌داد كه دزدان به صورت سريالي به خانه‌هاي ويلايي در رشت و شهرهاي ديگر استان گيلان دستبرد زده و دست به سرقت طلا،‌جواهرات و اموال ارزشمند مي‌زدند. شگرد دزدان اين گونه بود كه معمولا از تراس وارد خانه‌ها مي‌شدند و در نبود صاحبخانه‌، نقشه خود را اجرا مي‌كردند.

در حاليكه تحقيقات در اين خصوص ادامه داشت، يكي از مالباختگان به پليس مراجعه كرد و به ماموران گفت: از سرويس طلايي كه از خانه من دزديده شده بود عكس گرفته بودم. براي همين به بازارهاي طلا در رشت رفتم و آن را به تمام مغازه داران نشان دادم و سرانجام موفق شدم مغازه داري كه طلاي دزديده شده همسرم را خريده بود شناسايي كنم. مرد مغازه دار هم ادعا كرد كه چند روز قبل 2 زن به مغازه رفته و طلا را به وي فروخته بودند.

با اين اظهارات ماموران پليس با ررسي دوربين مداربسته مغازه موفق به شناسايي و دستگيري اين دو زن شدند. متهمان پس از دستگيري اعتراف كردند كه با همدستي 3 مرد، باند سرقت تشكيل دادند و اين 2 زن نقش فروش طلاهاي مسروقه را به عهده داشتند. 3 مرد نيز مسئول شناسايي خانه‌ها بودند. با اطلاعاتي كه اين دو زن در اختيار ماموران قرار دادند 3 سارق دستگير شدند و در بازجويي‌ها به دزدي‌هاي سريالي از خانه‌ها اعتراف كردند. در حال حاضر تحقيقات در خصوص اين پرونده همچنان ادامه دارد.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه