زمان بارگزاری این صفحه: 11:57 AM UTC

دستگیری جاعل حرفه ای با اسناد جعلی در رشت

جانشین فرمانده نیروی انتظامی استان گیلان از شناسایی و دستگیری جاعل حرفه ای با اسناد جعلی در شهر رشت خبر داد.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

به گزارش عصر شنبه واحد اطلاع رسانی پلیس گیلان به ایرنا، سرهنگ مهرداد مهرگان گفت: در پی ارجاع چند فقره چک و مدارک جعلی به بانک، کارآگاهان دستگیری جاعل را مورد پیگیری قرار دادند.

 

وی افزود: کارآگاهان با تحقیقات پلیسی ضمن به دست آوردن چهره این متهم، دستگیری او را با همکاری ماموران انتظامی شهرستان رشت در دستور کار قرار داده تا اینکه این متهم در حین وصول چک جعلی، در بانک دستگیر شد.

 

سرهنگ مهرگان با اشاره به کشف ابزار و ادوات جعل اسناد از متهم تصریح کرد: تیغ، سمباده، خودکار نامرئی، دستگاه شماره سریال زن، چک، حروف برگردان، چندین فقره چک مجعول از شعبات مختلف، جلد شناسنامه و چندین جلد کارت ملی از متهم کشف شده است.

 

وی بیان کرد: متهم در تحقیقات و بازجویی های به عمل آمده، اعتراف کرد که با تهیه و خریداری شناسنامه، کارت ملی و چک های سرقتی با استفاده از شناسنامه یا کارت ملی سرقتی، اقدام به وصول چک می کرده است.

 

سرهنگ مهرگان با بیان اینکه متهم پیشتر در حین استفاده از اسناد مجعول دستگیر و به زندان محکوم شده بود، گفت: او با تکمیل پرونده به مقام قضایی معرفی و با قرار وثیقه روانه زندان شد.

 

جانشین فرمانده انتظامی استان گیلان از شهروندان خواست هرگز اسناد و مدارک هویتی مانند شماره حساب، شماره شناسایی فردی و یا هرگونه اطلاعات محرمانه دیگری را روی پیشخوان یا میز بانک ها، ادارات و مغازه ها قرار ندهند چراکه ممکن است از این اطلاعات سوء استفاده شود.

 

سرهنگ حسین نیکفرد فرمانده نیروی انتظامی شهرستان لنگرود در شرق استان گیلان نیز هفدهم فروردین ماه جاری از شناسایی سارق اموال دولتی که با جعل سند به فروش اموال دولتی اقدام می کرد، خبر داد.

 

وی گفته بود که ماموران انتظامی این فرد 24 ساله را که با یک دستگاه خودروی نیسان متعلق به یکی از ادارات با آرم و علائم دولتی ملبس به لباس فرم در حال فروش مقادیری اموال و لوازم بود، دستگیر کردند.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه