زمان بارگزاری این صفحه: 8:55 PM UTC

دستگیری سارق به عنف در «شفت»/ دستگیری قاتل فراری زن جوان در «لنگرود»

فرمانده انتظامی لاهیجان گفت؛ ماموران پلیس آگاهی شهرستان لاهیجان مرد 39 ساله را به اتهام قتل زنش در لنگرود دستگیر کردند./ فرمانده انتظامی شفت گفت؛ سارق به عنف در کمتر از 2 ساعت در این شهرستان شناسایی و دستگیر شد.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

کشف ۲ تن چوب قاچاق در رشت، دستگیری قاتل زن جوان پس از ۵ سال در شرق گیلان، توقیف ۳۴۲ دستگاه خودرو و موتورسیکلت در لنگرود و دستگیری سارق به عنف در شفت از مهمترین اخبار پلیس گیلان در ۲۴ ساعت گذشته بوده است.

 

به گزارش  تسنیم به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس گیلان، فرمانده انتظامی شهرستان رشت با بیان اینکه دو قاچاقچی چوب در حین انتقال دو تن چوب قاچاق در رشت دستگیر شدند، اظهار داشت: در پی اظهار نگرانی مردمی مبنی بر برداشت غیرمجاز از منابع طبیعی، ماموران انتظامی اقدامات خود را برای مقابله با قاچاقچیان منابع طبیعی تشدید کردند.

 

سرهنگ رحیم شعبانی افزود: ماموران انتظامی بخش خشک‌بیجار این شهرستان در راستای انجام وظایف خود متوجه انتقال چوب قاچاق به وسیله یک دستگاه وانت شده و در نتیجه با رعایت اصول ایمنی نسبت به توقیف این خودرو اقدام کردند.

 

وی گفت: ماموران با مشاهده چوب‌های قاچاق که 30 اصله توسکا و 70 اصله صنوبر به وزن تقریبی دوتن بوده، خواهان ارائه مجوز قانونی چوب از راننده و سرنشین نیسان وانت شدند ولی راننده و سرنشین نیسان از ارائه مجوز خودداری کرده و اعلام داشتند که مجوزی برای برداشت و انتقال چوب های کشف شده ندارند.

 

فرمانده انتظامی شهرستان رشت تصریح کرد: ماموران وظایف قانونی خود را به مرحله اجرا درآورده و پس از توقیف چوب، راننده و سرنشین خودرو را برای پیگیری به حوزه انتظامی خود انتقال دادند.

 

شعبانی با اعلام اینکه این پرونده هم اینک در بخش انتظامی خشک‌بیجار در حال بررسی است، از مردم این شهرستان خواست، در صورت علم و اطلاع از فعالیت قاچاقچیان چوب مراتب را به پلیس 110 اطلاع دهند.

 


 

*پلیس آگاهی لاهیجان، قاتل زن جوان را پس از 5 سال دستگیر کرد

فرمانده انتظامی شهرستان لاهیجان اظهار داشت: ماموران پلیس آگاهی شهرستان لاهیجان مرد 39 ساله را به اتهام قتل زنش در لنگرود دستگیر کردند.

 

سرهنگ محمود قاسمی افزود: در پی گزارشی از پاسگاه لیالستان مبنی بر کشف جسد در 27 مرداد سال 1389 در کنار جاده یکی از روستاهای اطراف لاهیجان به صورت کاملاً سوخته و مجهول الهویه که حتی شناسایی مقتول غیرقابل ممکن است ماموران پلیس آگاهی این شهرستان رسیدگی به این موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

 

وی گفت: در بررسی از صحنه جرم و نمونه‌برداری از طریق پزشکی قانونی و آزمایشات DNA مشخص شد هویت جسد، زنی 39 ساله است، که یک روز قبل پلیس آگاهی شهرستان لنگرود مفقودی وی را اعلام کرده است.

 

فرمانده انتظامی شهرستان لاهیجان خاطرنشان کرد: کاراگاهان پلیس آگاهی تیم ویژه‌ای برای رسیدگی به پرونده تشکیل و با انجام اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی متعدد سرانجام موفق شدند شوهر مقتوله را به عنوان مظنون اصلی شناسایی کنند.

 

قاسمی تصریح کرد: تلاش ماموران برای دستگیری وی آغاز شد که چندین مرحله ماموران باهماهنگی مقام قضایی به شهرستان لنگرود عزیمت ولی متهم خود را از دید ماموران مخفی می‌کرد.

 

وی با بیان اینکه سرانجام ماموران پلیس آگاهی موفق شدند وی را در یک عملیات غافلگیرانه در حالی که قصد فرار داشت، دستگیر و به پلیس آگاهی انتقال دهند، اظهار داشت: متهم که در ابتدا منکر هرگونه دخالتی در قتل همسرش شده بود سرانجام با بازجوی‌های فنی و پلیسی و ارائه اسناد و مدارک سرانجام لب به اعتراف گشود.

 

فرمانده انتظامی شهرستان لاهیجان با اشاره به اعترافات متهم گفت: وی با موتورسیکلت به محل کار همسرش رفته و او را به بهانه صحبت کردن در مورد مشکلات خانوادگی سوار بر موتورسیکلت کرد و به سمت روستای اطراف لاهیجان کشانده و طی جر و بحث با همسرم او را هل داده که پس از برخورد سرش به آسفالت متوجه شده که از هوش رفته و دیگر نفس نمی‌کشد و سریعا چند حلقه لاستیک کهنه تهیه و برای از بین بردن شواهد و قرائن جسد را به آتش کشید و پس از آن از محل متواری شد.

 

قاسمی خاطرنشان کرد: متهم پس از بازسازی صحنه با تشکیل پرونده مقدماتی برای سیر مراحل قانونی راهی دادسرا شد.

 


 

*توقیف 342 دستگاه خودرو وموتور سیکلت در” لنگرود”

فرمانده انتظامی شهرستان لنگرود استان گیلان از توقیف 231 دستگاه خودرو و 111 دستگاه موتور سیکلت در فروردین ماه سال جاری در این شهرستان خبر داد.

 

سرهنگ حسین نیک‌فرد گفت: پلیس این شهرستان در اجرای ماموریت‌های متعدد در فروردین ماه سال جاری 231 دستگاه خودرو و 111 دستگاه موتور سیکلت را برابر قانون توقیف کرد.

 

وی با بیان اینکه غالب خودروها و موتورهای توقیفی به دلایلی از جمله حمل مواد مخدر، قاچاق و همراه نداشتن مدارک، توقیف و به پارکینگ منتقل شده‌اند، افزود: قانون برای همه یکسان بوده و رانندگان خودروها و موتور سیکلت ها باید بدانند اعمال قانون برایشان نتیجه‌ای جز سلامت خود و جامعه، تبعیت و التزام به قانون در پی ندارد.

 

فرمانده انتظامی شهرستان لنگرود با بیان اینکه احترام گذاردن به قانون و مقررات، سلامت و امنیت جامعه را بیش از پیش تحکیم می‌بخشد، از شهروندان خواست، در استفاده از وسایل نقلیه قانون را رعایت کرده و به حقوق دیگران احترام بگذارند.

 


 

*دستگیری سارق به عنف در کمتر از 2 ساعت در ” شفت”

فرمانده انتظامی شهرستان شفت گفت: سارق به عنف در کمتر از 2 ساعت در شهرستان شفت استان گیلان شناسایی و دستگیر شد.

 

سرهنگ جواد پاک‌شریفی افزود: در پی ارجاع یک پرونده از دادگستری شهرستان صومعه سرا در مورد دستگیری سارق به عنف، پیگیری موضوع در دستور کار پلیس آگاهی این شهرستان قرار گرفت.

 

وی گفت: ماموران پلیس آگاهی در کمتر از 2 ساعت موفق به شناسایی این متهم37 ساله شده و وی را دستگیر کردند.

 

فرمانده انتظامی شهرستان شفت تصریح کرد: متهم با خودوری شخصی خود، تحت پوشش حمل مسافر اقدام به سوار کردن خانمی 27 ساله کرده و در مسیر راه با تهدید چاقو از وی سرقت کرده بود.

 

پاک شریفی با بیان اینکه متهم برای سیر مراحل قانونی به مقام قضایی معرفی شد از مردم خواست، برای جابجایی و مسافرت‌های بین شهری ازخودروهای آژانس بین شهری و معتبر استفاده کرده و در صورتی که راننده اقدام به انحراف از مسیر اصلی کرد به سرعت عکس العمل نشان داده و خواهان ادامه سفر در مسیر اصلی شوند که در صورت عدم توجه راننده به این امر سریعاً با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 تماس گرفته و موضوع را گزارش کنند.

 


 

*عابر پیاده 68 ساله قربانی بی‌احتیاطی خودروی نیسان در گیلان

عابر پیاده 68 ساله با بی‌احتیاطی راننده خودروی نیسان جان خود را در شهرستان تالش استان گیلان از دست داد.

 

به گزارش پایگاه خبری پلیس، یک دستگاه خودروی نیسان در ساعت 26 دقیقه بامداد روز جاری در روستای میانکوه بخش طولارود شهرستان تالش استان گیلان با عابر پیاده 68 ساله ای برخورد کرده که حادثه دیده قبل از رسیدن به بیمارستان در اثر شدت جراحات وارده در مسیر فوت می‌کند.

 

کارشناسان پلیس علت این حادثه را سرعت غیرمجاز خودروی نیسان و عدم توجه به جلو اعلام کردند.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه