زمان بارگزاری این صفحه: 9:33 AM UTC

دستگیری عامل اغفال دختران دبیرستانی/ دستگیری خواستگارقلابی برای شانزدهمین‌بار!

متهم خود را مدیر پروژه‌های نفتی معرفی و از زنان پولدار کلاهبرداری می‌کرد مجرم سابقه‌داری که متهم است با معرفی خود به عنوان مدیر ارشد پروژه‌های نفتی به زنان پولدار پیشنهاد ازدواج و از آنها کلاهبرداری می‌کرد، برای شانزدهمین بار بازداشت شد.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

با تلاش ماموران پلیس فتا استان فارس، فردی که با اغفال دختران از آنها اخاذی می‌کرد، شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش آرمان، رئیس پلیس فتا فارس در این زمینه گفت: در این پرونده مدیر صفحه‌ای در یکی از شبکه‌های اجتماعی با بارگذاری تصاویر شخصی دختران و به دام انداختن تعدادی از کاربران از آنها اخاذی می‌کرده است.

 

سید موسی حسینی ادامه داد: مردی میانسال با حالتی مشوش به همراه دختر دبیرستانی خود وارد پلیس فتا شده و عنوان کرد؛ چندی پیش با دیدن تلفن همراه دخترش، به‌صورت ناخواسته متوجه می‌شود که وی در یک گروه از شبکه اجتماعی عضویت دارد که پس از وارد شدن به این گروه عکس‌های شخصی دخترش به همراه متن‌هایی تهدیدآمیز و نامربوط مشاهده می‌کند.

 

وی افزود: دختر شاکی نیز بیان کرد مدتی پیش از طریق یکی از دوستانم با این گروه آشنا شده و در آن عضو شدم، سپس با مدیر گروه که خود را پسری جوان معرفی کرد آشنا شده و عکس‌های شخصی خود را برای وی ارسال کردم.

 

این مقام انتظامی گفت: با مطرح‌شدن این موضوع تیمی از اداره مبارزه با جرایم سایبری پلیس فتا تشکیل و ماموران با اقداماتی فنی و تخصصی، موفق به شناسایی متهم شدند.

 

دستگیری خواستگارقلابی برای شانزدهمین‌بار!

متهم خود را مدیر پروژه‌های نفتی معرفی و از زنان پولدار کلاهبرداری می‌کرد مجرم سابقه‌داری که متهم است با معرفی خود به عنوان مدیر ارشد پروژه‌های نفتی به زنان پولدار پیشنهاد ازدواج و از آنها کلاهبرداری می‌کرد، برای شانزدهمین بار بازداشت شد.

 

به گزارش جوان، اول بهمن سال گذشته زن جوانی به دادسرای ناحیه یک تهران رفت و با طرح شکایتی اعلام کرد چند ماه قبل با مردی در بلوار ارتش آشنا شدم. او خودش را «ونداد» معرفی کرد و گفت یکی از مدیران ارشد پروژه‌های نفتی است و به خاطر ارتباط خوبی که با مدیران شرکت‌های نفتی دارد می‌تواند مرا با حقوق بالا استخدام کند.

 

وی ادامه داد: ونداد مدعی شد اگر می‌خواهی به عنوان یکی از مدیران شرکت‌های نفتی استخدام شوی باید به بهانه‌های مختلف هدیه و مبالغی را به برخی افراد بدهی. او به این شیوه و طی ۴۹ فقره در مجموع مبلغ ۱۵۷ میلیون تومان از من پول گرفت اما هر روز که می‌گذشت خبری از استخدام نبود و او هم به بهانه‌های مختلف رفتن به مأموریت خارج از کشور ناپدید می‌شد تا اینکه پس از مدتی که پاسخگوی تماس‌هایم نشد، به در خانه‌اش در بلوار ارتش رفتم و متوجه شدم محل سکونتش را تغییر داده است.

 

پس از طرح این شکایت پرونده‌ای با موضوع کلاهبرداری تشکیل شد و به دستور شعبه پنجم بازپرسی دادسرای ناحیه یک تهران، برای رسیدگی در اختیار پایگاه یکم پلیس آگاهی قرار گرفت.  با توجه به شیوه کلاهبرداری، کارآگاهان با بررسی پرونده شکایت‌های مشابه در مراجع قضایی و انتظامی موفق به شناسایی تعداد دیگری از مالباختگان شدند که همه آنها زن بودند و مردی به نام ونداد میلیو‌ن‌ها تومان از آنها کلاهبرداری کرده بود.

 

یکی از مالباختگان گفت: من در یکی از شرکت‌های فعال در زمینه خدمات اجتماعی مشغول به کار هستم. چند ماه قبل مردی به نام ونداد برای انجام کاری به شرکت آمد و با هم آشنا شدیم. مدتی که گذشت او به من پیشنهاد ازدواج داد و گفت مدیر ارشد یک پروژه نفتی است و قصد تأسیس دفتر نمایندگی بیمه دارد و به این بهانه از من چند میلیون تومان گرفت و ناپدید شد.

 

شناسایی مجرم سابقه‌دار

پس از اظهارات مالباختگان، کارآگاهان از طریق چهره‌نگاری موفق شدند تصویر یکی از مجرمان سابقه‌دار در زمینه کلاهبرداری به نام رضا – ۴۲ ساله را که بیش از ۱۵ بار دستگیر و روانه زندان شده بود، شناسایی کنند.

 

بررسی‌های سوابق متهم نشان داد که او به اتهام ارتکاب جرائم مختلف علاوه بر تهران در اهواز، شیراز، بوشهر و دشت آزادگان دستگیر و روانه زندان شده است.

 

با شناسایی دقیق هویت متهم آخرین مخفیگاه او که در میدان ۱۶ نارمک بود، شناسایی شد و سرانجام مأموران موفق شدند ۳۱ فروردین او را دستگیر کنند.

 

سرهنگ کارآگاه رحیم فرزام، رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی پایتخت گفت: متهم پس از دستگیری به میلیون‌ها تومان کلاهبرداری از زنان پولدار تحت عنوان مدیر ارشد شرکت‌های نفتی و طرح پیشنهاد ازدواج به آنها اعتراف کرده است.

 

سرهنگ فرزام با اشاره به شناسایی تعدادی از شکات پرونده که همه آنها زن هستند، اظهار داشت: متهم با قرار بازداشت موقت و جهت شناسایی مالباختگان احتمالی و دیگر جرائم ارتکابی همچنان در اختیار پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران قرار دارد.

مطالب بیشتر؛


عناوین ویژه