زمان بارگزاری این صفحه: 10:46 AM UTC

دستگیری پزشک قلابی در رشت

رییس پلیس فتای گیلان از شناسایی و دستگیری پزشک قلابی فعال در شبکه های اجتماعی که 500 میلیون ریال کلاهبرداری کرده بود، خبر داد.

 پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

سرهنگ ‘ایرج محمدخانی’ در گفت وگو با ایرنا اظهار کرد: در پی ارجاع چندین فقره پرونده از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت به دادخواهی تعدادی از شهروندان مبنی بر اینکه فردی با معرفی خود به عنوان دکتر متخصص ارتودنسی در شبکه های اجتماعی موبایلی از آنان کلاهبرداری کرده، موضوع در دستورکار پلیس قرار گرفت.

وی افزود: با تحقیقات از شاکیان پرونده و پی جویی های فنی و پلیسی، کارآگاهان پلیس فتا موفق شدند دکتر قلابی شبکه های اجتماعی که مردی 32 ساله، اهل و ساکن مشهد بود را شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی او را در رشت دستگیر کردند.

سرهنگ محمدخانی اظهار داشت: با توجه به ادله دیجیتال کشف شده، متهم به بزه انتسابی و اینکه با سوء استفاده از عنوان یک پزشک متخصص با مالباختگان در شبکه های اجتماعی موبایلی آشنا شده و با پشنهاد کار در مطب به آنها اعتمادشان را جلب و سپس با ابراز علاقه و پیشنهاد ازدواج از آنان حدود 500 میلیون ریال کلاهبرداری کرده، اعتراف کرد.

رئیس پلیس فتا گیلان در خاتمه با بیان اینکه متهم پس از معرفی به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت روانه زندان شده و پرونده او برای شناسایی سایر مالباختگان در پلیس فتا مفتوح و درحال رسیدگی است، از شهروندان خواست چنانچه توسط این دکتر قلابی شبکه های اجتماعی مورد سوء استفاده و کلاهبرداری قرار گرفته اند، می توانند با مراجعه به پلیس فتای فرماندهی انتظامی استان گیلان موضوع شکایت خود را پیگیری کنند.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه