زمان بارگزاری این صفحه: 7:06 PM UTC

دستگیری کلاهبردار شبکه‌های اجتماعی/ دستگیری سارق سابقه‌دار در رشت

رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان گیلان از شناسایی و دستگیری کلاهبردار ۱۵۰ میلیون ریالی شبکه های اجتماعی موبایلی در رشت خبر داد.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

 

رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان گیلان از شناسایی و دستگیری کلاهبردار ۱۵۰ میلیون ریالی شبکه های اجتماعی موبایلی در رشت خبر داد.

 

سرهنگ ایرج محمدخانی با اعلام این خبر گفت: در پی ارجاع چندین فقره پرونده از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت به دادخواهی تعدادی از شهروندان گیلانی مبنی بر اینکه فردی با درج آگهی فروش پرندگان و سایر حیوانات خانگی در شبکه های اجتماعی موبایلی، حدود ۱۵۰ میلیون ریال از آنان کلاهبرداری کرده، موضوع در دستورکار این پلیس قرار گرفت.

 

او افزود: با تحقیقات از شاکیان پرونده و پی جویی های فنی و پلیسی، کارآگاهان پلیس فتا موفق شدند کلاهبردار شبکه های اجتماعی موبایلی را که مردی ۲۶ ساله اهل و ساکن رشت بود، شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی او را دستگیر کنند.

 

سرهنگ محمدخانی گفت: با توجه به ادله دیجیتال کشف شده از متهم، به صراحت به بزه انتسابی و اینکه با درج آگهی فروش پرندگان و سایر حیوانات خانگی با قیمت مناسب در شبکه های اجتماعی موبایلی ضمن جلب اعتماد کاربران حدود ۱۵۰ میلیون ریال از آنان کلاهبرداری نموده، اعتراف کرد.

 

او با بیان اینکه متهم برای سیر مراحل قانونی به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت معرفی و پرونده او برای شناسایی سایر مالباختگان در پلیس فتا مفتوح و در حال رسیدگی می باشد، از شهروندان خواست چنانچه توسط کلاهبردار شبکه های اجتماعی موبایلی مورد سوء استفاده و کلاهبرداری قرار گرفته باشند، می توانند با مراجعه به پلیس فتای فرماندهی انتظامی استان گیلان موضوع شکایت خود را پیگیری کنند.

 

بنا به اعلام پلیس فتای گیلان؛ پرونده های ورودی این پلیس در سه ماه اول امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۵۵ درصد کاهش داشته است.

 

طبق گفته سرهنگ محمدخانی؛ در مدت زمان ذکر شده؛ پرونده های مربوط به برداشت اینترنتی غیرمجاز از حساب های بانکی، مزاحمت اینترنتی، سرقت و کلاهبرداری مرتبط با رایانه بیشترین سهم پرونده های حوزه فتا را تشکیل داده اند.( واحد اطلاع رسانی پلیس گیلان)


 

دستگیری سارق سابقه‌دار در رشت

رئیس پلیس آگاهی گیلان از دستگیری سارق سابقه‌دار در رشت خبر داد.

فرهاد فلاح‌کریمی ظهر امروز در نشست انتظامی استان با اشاره به وقوع چند فقره سرقت در رشت و دستگیری سارق اظهار کرد: موضوع چند فقره سرقت در رشت در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت و تحقیقات لازم در این زمینه آغاز شد.

 

وی با بیان اینکه پلیس در ادامه تحقیقات خود به مردی ۴۰ ساله مشکوک شد، تصریح کرد: در تحقیقات مشخص شد که این فرد سارق سابقه‌دار بوده و سال‌ها به دلیل ارتکاب ۱۵ فقره سرقت زندان را تجربه کرده است.

 

رئیس پلیس آگاهی گیلان با بیان اینکه فرد سارق برای تحقیقات تکمیلی به کارآگاهان آگاهی معرفی شد، افزود: متهم در این بازجویی به ۱۰ فقره سرقت از مغازه‌های شیشه سکوریت اعتراف کرد.

 

وی با اشاره به اینکه سارق با شگرد خاصی قفل مغازه‌های شیشه سکوریت را باز می‌کرد، گفت: پس از آن اقدام به سرقت پول نقد و وسایل داخل مغازه می‌کرد.

 

فلاح‌کریمی، سارق را فردی معتاد و بیکار معرفی کرد و ادامه داد: این سارق در بیشتر روزهای خلوت سرقت‌ها را انجام می‌داد و پلیس در بازرسی از مخفیگاه او یک دستگاه تلویزیون ۲۴ اینچ، انواع البسه، ابزار آلات، وسایل رایانه و… را کشف و ضبط کردند.

 

وی به مالباختگان توصیه کرد هشدارهای پلیسی را جدی بگیرند و صاحبان صنوف در هنگام ترک مغازه تنها به بستن قفل پایین شیشه‌های سکوریت اکتفا نکنند و از قفل‌های آویز یا قفل‌های رایانه‌ای و دیگر لوازم حفاظتی برای جلوگیری از سرقت استفاده کنند.

 

رئیس بازرسی انتظامی گیلان نیز در نشست مذکور به اقدام یک راننده متخلف نیسان در محور رشت‌ـ‌قزوین اشاره کرد و با بیان اینکه خودروی مذکور به دلیل نقص سیستم روشنایی توسط پلیس در شب متوقف شده بود، افزود: ماموران پس از کنترل مدارک راننده متوجه شدند که راننده فاقد گواهینامه رانندگی است.

 

وهاب محسن‌نژاد با بیان اینکه راننده برای رهایی از قانون دو میلیون ریال پیشنهاد رشوه کرده بود، یادآور شد: این مامور وظیفه شناس موضوع را صورتجلسه و ضمیمه پرونده این متهم کرد.

 

به گفته این مسئول، متهم با تشکیل پرونده و صورتجلسه رد رشوه به مقام قضایی معرفی شد.

 

وی از مردم خواست هرگونه انتقاد، پیشنهاد، تقدیر و… درباره عملکرد پلیس گیلان را با سامانه ۱۹۷ نظارت همگانی پلیس درمیان بگذارند./فارس

 

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه