زمان بارگزاری این صفحه: 12:55 PM UTC

دولت قبل اصلا اعتقادی به قانون نداشت و خود را قانون می‌دانست/ اجرای قانون هدفمندی غلط بوده است

صدای گیلان – اگر قرار بود طبق پیش بینی قانون هدفمندی، افزایش قیمت حامل‌های انرژی ظرف مدت 5 سال انجام شود و به شرایط کشور توجه نمی‌شد مردم له می‌شدند.

 پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 94 درباره‌ی نحوه اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها از ابتدا تاکنون گفت که شرایط بی ثبات اقتصادی کشور موجب شد این قانون به شکل کامل اجرا نشود و در واقع ما معتقدیم که تصویب این قانون کار درستی بوده اما اجرای آن غلط بوده است.

به گزارش صدای گیلان به نقل ازایسنا؛غلامعلی جعفرزاده اظهار کرد: تحریم‌ها ثبات اقتصاد ایران را متزلزل کرد و اتفاقا این خوب بود که برنامه‌های هدفمندی ما دارای خاصیت انعطاف پذیری بود و باعث شد با اقتضائات زمان نرمشی در آن اتفاق بیفتد؛ متولیان امر در دولت قبل و دولت فعلی هم شرایط اقتصادی مردم را مد نظر قرار دادند.

وی افزود: اگر قرار بود طبق پیش بینی قانون هدفمندی، افزایش قیمت حامل‌های انرژی ظرف مدت 5 سال انجام شود و به شرایط کشور توجه نمی‌شد مردم له می‌شدند، البته یک تلخی در گام ما وجود دارد که برنامه‌ی هدفمندی به شکل کامل اجرا نشد اما این که ملاحظه مردم صورت گرفت روند خوبی بود.

نماینده مردم رشت در مجلس ادامه داد: اجرای مو به موی قانون هدفمندی یارانه‌ها یک اقتصاد با ثبات و بدون تغییر و ثبات چندین ساله نرخ ارز را می‌طلبید در حالی که ما شرایط رکودی و تورم را داریم و در چنین شرایطی افزایش قیمت حامل‌های انرژی مردم را دچار مشکل می‌کرد.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد: ما معتقدیم تصویب قانون هدفمندی کار درستی بوده اما اجرای آن غلط بوده است دولت قبل اصلا اعتقادی به قانون نداشت و خود را قانون می‌دانست، اما باز هم اگر به آن زمان برگردیم من شخصا موافق تصویب 98 درصد قانون هدفمندی هستم.

جعفرزاده با بیان اینکه اصلاح الگوی مصرف به عنوان مهمترین هدف اجرای قانون هدفمندی محقق نشد تاکید کرد: ما می‌گفتیم قیمت حامل‌های انرژی ارزان است آنها را گران کنیم تا مردم کمتر از آنها استفاده کنند امااکنون معتقدیم که نباید قیمت حاملهای انرژی را گران کنیم بلکه هر کسی استفاده بیش از میانگین مصرف داشت را جریمه کنیم و اگر کسی استفاده کمتری کرد به او یارانه بپردازیم.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه